Luke Evans

Luke Evans gwiazdą serialu od twórcy “The Hurt Locker”

Aktor Luke Evans otrzymał angaż do roli głównej w serialu Apple TV+ Echo 3. Za produkcję z gatunku thrillera i dramatu sensacyjnego ma odpowiadać Mark Boal – nagrodzony Oscarem za scenariusz filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny. Całość wyprodukuje Apple Studios we współpracy z wytwórnią Keshet.

To niejedyna nadchodząca produkcja z udziałem Luke’a Evansa. Jeszcze w tym roku ma ukazać się serial Nine Perfect Strangers, powstały dla Hulu – z Evansem i Nicole Kidman w obsadzie. W marcu aktor dostał rolę w filmie Simona Abouda Bear Season, opowiadającym o polskich imigrantach.

Luke Evans w serialu Echo 3

Akcja serialu Echo 3 ma toczyć się w Ameryce Południowej i będzie opowiadać o Amber Chesborough – bystrej pani naukowiec, która jest bardzo zżyta ze swoją pochodzącą z USA rodziną. Kobieta zapuszcza się w okolice granicy kolumbijsko-wenezuelskiej, gdzie przepada bez śladu. Na poszukiwania zaginionej ruszają brat i mąż, obaj wybitni wojskowi.

W serialu zaakcentowany zostanie wątek wojenny, a Luke Evans wystąpi jako Bambi – brat Amber. Zaplanowano realizację dziesięciu odcinków, a projekt wzorowany będzie na innym serialu: izraelskim When Heroes Fly (Bishvila Giborim Afim) Omriego Givona. Bohaterami byli tu czterej eks-żołnierze na misji, której celem jest odnalezienie kobiety – fabuła nie ulegnie więc w remake’u znaczącemu przekształceniu.

Inspirację dla When Heroes Fly i nadchodzącego Echo 3 stanowiła powieść Amira Gutfreunda.

Nowy serial Apple TV+ Echo 3, a w nim m.in. Luke Evans

Echo 3 będzie powstawał w dwóch językach: po angielsku i hiszpańsku. Apple Studios wyprodukuje serial wspólnie z izraelskim przedsiębiorstwem Keshet Media Group, a wśród nazwisk zaangażowanych w realizację figurują między innymi Peter Traugott, Eitan Mansuri, Jonathan Doweck i Avi Nir. Showrunnerami będą Mark Boal i Jason Horwitch. Omri Givon będzie producentem wykonawczym.

Keshet Media Group zajął się też produkcją serialu Suspicion z udziałem Umy Thurman (Kill Bill) i Kunala Nayyara (Teoria wielkiego podrywu). On również powstaje dla Apple TV+, na razie nie wyznaczono daty premiery.

Mark Boal wątki wojskowe poruszył między innymi w filmach The Hurt Locker. W pułapce wojny (2008), W dolinie Elah (2007), Wróg numer jeden (2012) i Potrójna granica (2019). Ostatni był dystrybuowany przez Netflix.

Filmografię Luke’a Evansa zamyka tegoroczny dramat Crisis z udziałem Armiego Hammera i Gary’ego Oldmana.

Czytaj także
Total
0
Reakcji