Halston zwiastun

“Halston”: zwiastun serialu Ryana Murphy’ego dla Netfliksa. W roli głównej Ewan McGregor

Netflix opublikował pierwszy zwiastun serialu Halston, w którym Ewan McGregor występuje jako tytułowy projektant mody. Produkcja zadebiutuje w serwisie VOD już 14 maja, a w obsadzie zobaczymy też Rory’ego Culkina, Verę Farmigę i Billa Pullmana. IMDb podaje, że Halston ma formę pięcioodcinkowego miniserialu.

Na stronie Netfliksa pojawił się oficjalny zarys fabuły: “Jego nazwisko dało początek imperium. Jego styl ukształtował epokę. Historia błyskawicznej sławy i równie szybkiego upadku amerykańskiego projektanta mody — Halstona.”

Halston – zwiastun serialu z udziałem Ewana McGregora

Ewan McGregor występuje w serialu jako Roy Halston Frowick, nietuzinkowy projektant i guru mody, który w latach siedemdziesiątych zyskał światowy rozgłos. Mężczyzna tworzył stroje o minimalistycznym kroju, a w szczególności upodobał sobie kaszmir. Jego ubrania były trendem w amerykańskich dyskotekach – między innymi w głośnym Studio 54, które Halston odwiedzał u boku Lizy Minnelli czy Andy’ego Warhola.

W serialu Halston poznamy tytułowego bohatera, kiedy powoli wyrasta na gwiazdę światowego formatu, a jego projekty utożsamiane są z luksusem i seksem. Wraz z McGregorem udział w produkcji wzięła plejada innych gwiazd. Postać Minnelli zagrała Krystan Rodriguez, a jako reżysera Joela Schumachera zobaczymy Rory’ego Culkina (brata Macaulaya). Bill Pullman pojawia się w Halstonie jako biznesmen David J. Mahoney, a Rebecca Davan – jako Elsa Peretti, włoska projektantka biżuterii i filantropka. Inne rzeczywiste postacie, jakie zobaczymy w serialu, to Victor Hugo, Eleanor Lambert, Joe Eula. Vera Farmiga dostała angaż do jednej z drugoplanowych ról.

Producentami wykonawczymi są między innymi Ryan Murphy, Ewan McGregor, Ian Brennan, Sharr White i Daniel Minahan.

Halston – kiedy premiera na Netfliksie?

Halston powstał przy współpracy Ryana Murphy’ego z wytwórniami Killer Films i Legendary Television. Palce maczały przy serialu Christine Vachon i Pamela Koffler, które wyprodukowały dziesiątki niezależnych dramatów i filmów o tematyce LGBTQ – m.in. Dzieciaki Larry’ego Clarka, Daleko od nieba Todda Haynesa, Happiness Todda Solondza czy nominowaną do Oscarów Carol.

W zwiastunie serialu wykorzystano utwór Depeche Mode “Enjoy the Silence”. Serial Netfliksa skupi się na tytułowym Halstonie, który – wykorzystując rosnącą sławę – coraz bardziej pchany jest ku nałogowi narkotykowemu. W trailerze bohater mówi: “Byłem outsiderem całe swoje życie, aż do momentu, w którym pewnego dnia zacząłem mieć na wszystko wyje***e”.

Filmografię Ewana McGregora zamyka film DCEU Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn). Ryan Murphy zrealizował dla serwisu Netflix seriale Ratched, Hollywood i Wybory Paytona Hobarta, a także filmy Chłopcy z paczki oraz Bal.

Premiera serialu Halston na Netfliksie: 14 maja 2021.

Czytaj także
Total
0
Reakcji