Dexter sezon 9. teaser

Dexter – pierwszy teaser 9. sezonu

Serial Dexter powraca z nowym, dziewiątym sezonem – Showtime udostępnił właśnie jego pierwszy teaser. Clyde Phillips przygotowuje revival serialu, który – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – ukaże się jesienią tego roku. Rolę tytułowego Dextera Morgana, policyjnego analityka krwi i zarazem geniusza zbrodni, powtórzy, oczywiście, Michael C. Hall. Dla wielu widzów, także w Polsce, nowa odsłona Dextera to wydarzenie bez precedensu.

Pierwsze osiem sezonów Showtime pokazywał w latach 2006-2013. Serial zdobył dwa Złote Globy i blisko pięćdziesiąt innych prestiżowych wyróżnień. Michaela C. Hall za rolę tytułową wielokrotnie nominowano do nagrody Emmy.

Na oficjalnym profilu Dextera w serwisie Twitter pojawił się krótki teaser zwiastujący nadejście dziewiątego sezonu. Jest oszczędny w “treści”, ale bardzo wymowny. Opatrzono go podpisem: “natura wzywa”, w odniesieniu do morderczych popędów Dextera Morgana.

Dexter, sezon 9. – kiedy premiera?

Sezon 9. Dextera przywróci Showtime, a premierę zaplanowano na jesień 2021 roku. O planach revivalu poinformowano po raz pierwszy w październiku – serwis “TVLine” ogłosił wtedy, że Clyde Phillips powraca na stanowisko showrunnera, a stacji udało się wynegocjować współpracę z Michaelem C. Hallem. Nowy sezon będzie liczył dziesięć odcinków, z których każdy potrwa około godzinę.

W lutym na planie zdjęciowym padł pierwszy klaps. Aktor Clancy Brown (Obiecująca. Młoda. Kobieta., Skazani na Shawshank) wystąpi jako Kurt Caldwell – główny przeciwnik tytułowego bohatera, a David Magidoff (Weronika Mars) pojawi się jako postać imieniem Teddy Reed. W obsadzie znajdują się też Julia Jones, Johnny Sequoyah, Alano Miller i Katy Sullivan.

Dotychczas Showtime nie podzielił się fotografiami z planu, ani materiałami wideo. Teaser 9. sezonu Dextera jest pierwszym klipem udostępnionym przez stację.

Dexter, sezon 9. – teaser już w sieci

Wiadomo, że dziewiąty sezon serialu Dexter będzie toczył się dziesięć lat po finale sezonu ósmego. Główny bohater opuścił już Miami i mieszka z dala od słonecznej Florydy. Próbuje ułożyć swoje życie pod zmienionym nazwiskiem.

Fani obstawiają, że revival Dextera powróci na ekrany w okolicy listopada. W oryginalnym serialu występowali między innymi Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Desmond Harrington, Julie Benz i Erik King.

Dexter sezon 9. teaser
Plakat promujący 8. sezon serialu “Dexter” / Foto Prime News: Showtime Networks, CBS Television Distribution
Czytaj także
Total
0
Reakcji