Wiedźmin sezon 2 data premiery

Wiedźmin – premiera sezonu drugiego pod koniec 2021 roku

Wiedźmin powraca – data premiery sezonu 2. właśnie została ujawniona przez Netfliksa. Przynajmniej przybliżona. Ted Sarandos, zarządzający treściami pojawiającymi się w serwisie, powiedział, że niezwykle popularny serial o Geralcie z Rivii ukaże się na naszych ekranach w czwartym kwartale 2021 roku.

Ponoć wiele oryginalnych produkcji Netfliksa ucierpiało z powodu pandemii koronawirusa i trzeba było opóźnić wejście aktorów na plan zdjęciowy. Tak było też z Wiedźminem – premierę drugiego sezonu odwlekano kilkukrotnie, gdy pogarszała się sytuacja covidowa w Europie. Na otarcie łez Sarandos zapowiada:

— W ostatnim kwartale 2021 roku powrócimy w stabilniejszym stanie i przywrócimy fanom najbardziej uwielbiane seriale. W planach mamy też wypuszczenie kilku “dużych” filmów, jak Red Notice czy Escape from Spiderhead.

Wiedźmin – sezon 2., data premiery

Produkcję sezonu 2. Wiedźmina ukończono na początku kwietnia. Realizacja trwała ponad rok i pochłonęła bajońskie sumy. Na planie pracowało dziewięćdziesięciu aktorów i blisko 1200 członków ekipy filmowej. Zdjęcia powstawały w piętnastu plenerach na terenie Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia oficjalnie ruszyły w lutym 2020 roku, ale trzeba było je przerwać, gdy uderzyła pandemia koronawirusa. Później problemy tylko się nawarstwiały: Thue Rasmussen opuścił serial, a rolę Eskela trzeba było przyznać innemu aktorowi – dostał ją Basil Eidenbenz. W listopadzie znów zamknięto produkcję na okres tymczasowy. Powodem były liczne przypadki infekcji wśród członków ekipy realizacyjnej.

Choć na razie dokładna data premiery 2. sezonu Wiedźmina jest nieznana, komunikat Teda Sarandosa niesie fanom nadzieję, że Geralt wróci z nowymi odcinkami już w listopadzie lub grudniu.

Wiedźmin, sezon 2. – kiedy premiera?

W drugim sezonie serialu Wiedźmin zobaczymy Anyę Chalotrę, Freyę Allan, Joeya Bateya i oczywiście Henry’ego Cavilla w roli tytułowej. W nadchodzących odcinkach Geralt przekonany będzie o śmierci Yennefer z Vengerbergu. Wierzy, że zginęła ona w bitwie pod Sodden. Bohater sprowadza księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna – swojego domu rodzinnego. Ma chronić dziewczynę przed elfami, demonicznymi istotami, a także monarchami. Nie wie, że sama nosi w sobie niszczycielską moc.

Kilka tygodni temu z roli w prequelu Wiedźmina zrezygnowała aktorka Jodie Turner-Smith.

W czwartym kwartale 2021 roku na Netfliksa wracają też premierowe sezony seriali Ty i Cobra Kai.

Czytaj także
Total
0
Reakcji