Mare z Easttown HBO GO

Nowość w HBO GO: Mare z Easttown. Serial z Kate Winslet i Evanem Petersem

Poniedziałkowa nowość w HBO GO to serial Mare z Easttown, z Kate Winslet w roli tytułowej. Pierwszy odcinek telewizyjnego dramatu kryminalnego pojawia się w Polsce dzień po premierze światowej, a recenzje z zagranicy już teraz nie pozostawiają złudzeń: “The Hollywood Reporter” nazywa produkcję “mistrzowsko trzymającą w napięciu”, w “Boston Globe” i “IGN” zachwalane są umiejętności całej obsady. Wygląda na to, że HBO ma w garści kolejny przebój.

Serial Mare z Easttown będzie liczył prawdopodobnie siedem odcinków, które ukażą się tydzień po tygodniu. Ostatni widzowie obejrzą pod koniec maja. Kate Winslet wciela się w postać detektyw w średnim wieku, badającej sprawę zabójstwa w małym miasteczku i dbającej, by jej własne życie nie zaczęło sypać się w toku śledztwa.

Mare z Easttown – premiera. Pierwszy odcinek serialu już na HBO GO

Na serial Mare z Easttown – nowość HBO GO – złoży się siedem około godzinnych odcinków. Pierwszy dodano do serwisu dzisiaj, a kolejny zostanie odsłonięty już za tydzień, 26 kwietnia.

W serialu autorstwa Brada Ingelsby’ego nagrodzona Oscarem Kate Winslet występuje jako Mare Sheehan – twarda detektyw badająca okoliczności lokalnego zabójstwa. Akcja toczy się w małej mieścinie Pensylwanii, której mieszkańcy chętnie sięgają po nielegalne używki. Serial opowiada o jedności małomiasteczkowego społeczeństwa i o jego dawnych dramatach. Mare opiekuje się wnukiem, kilkunastomiesięcznym Drew, którego rodzice pogrążeni są w nałogu narkotykowym. Ma własne problemy, a jednocześnie wygląda na to, że tylko ona potrafi uratować miasto przed ostatecznym upadkiem.

Matkę tytułowej bohaterki, Helen Sheehan, gra Jean Smart. Angourie Rice pojawia się w serialu jako Siobhan – córka Mare i studentka college’u. Znany z cyklu American Horror Story Evan Peters otrzymał rolę detektywa Colina Zabela. W obsadzie znajdują się też Guy Pearce, Julianne Nicholson, Cailee Spaeny i David Denman.

Mare z Easttown – nowość HBO GO

Małomiasteczkowe plenery, wątek tajemniczej zbrodni i świetna obsada stawiają nową produkcję HBO z takimi serialami, jak Outsider, Detektyw, Fargo czy Ostre przedmioty (w roli głównej Amy Adams). W niektórych recenzjach Mare z Easttown porównano też do Miasteczka Twin Peaks.

Kate Winslet przyznała, że przyjęła rolę detektyw Mare Sheehan, bo daleka jest od typowego dla niej, hollywoodzkiego glamouru:

— Mare to kobieta, która wszystkiego się podejmie. Podziwiam ją bardziej niż kogokolwiek innego. Jest sumienna, pracowita, zajmuje się tysiącem spraw na raz. Zawsze próbuje być dobrą przyjaciółką, dobrą matką i babcią. Desperacko walczy z każdym dniem, nie chcąc odnieść porażki i zawieść bliskich. Dobro rodziny i przyjaciół stawia wyżej niż własne.

Serial Mare z Easttown produkują wykonawczo Winslet, Inglesby oraz Craig Zobel, Gavin O’Connor, Paul Lee, Mark Roybal i Gordon Gray. Polska premiera w serwisie HBO GO przypada na 19 kwietnia.

Czytaj także
Total
2
Reakcji