Dominic Purcell opuszcza Legends of Tomorrow

Dominic Purcell żegna się z serialem Legends of Tomorrow

Aktor Dominic Purcell opuszcza serial Legends of Tomorrow. Serwis “TV Line” podaje, że 51-latek “nie jest już zainteresowany” dalszą pracą przy widowisku stacji The CW. Purcell wsławił się dzięki serialowi, w którym grał Micka Rory’ego alias Heat Wave’a – zbira, podpalacza i wspólnika Leonarda Snarta. Czy jednak na planie wypowiedział już swoją ostatnią kwestię? Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana.

Na swoim profilu na Instagramie Dominic Purcell wyjaśnił, że sam opuszcza Legends of Tomorrow – nikt go nie zwolnił. Napisał, że nie “jest już zainteresowany” dalszą pracą przy serialu i nie przekonają go propozycje lepszej płacy. Podziękował twórcom za współpracę, dodając, że była ona “doświadczeniem uczącym pokory”. Zdaje się, że tej mu jednak brakuje.

— Wymiatałem w roli Micka Rory’ego. Żaden inny aktor na świecie nie zagrałby go lepiej – dodał Purcell, nieskromnie.

Dominic Purcell opuszcza Legends of Tomorrow

Na profilu 51-latka w serwisie Instagram pojawił się post, który został później usunięty. Dominic Purcell żalił się w nim, że wytwórnia nie dba o niego, ani innych odtwórców. Kiedy media podchwyciły temat, w komentarzach zawrzało. Wtedy aktor postanowił wrócić z kolejnym, jeszcze ostrzejszym postem:

— Wyluzujcie wszyscy, k***a. Dlaczego ludzie tracą głowę z powodu mojego odejścia? Tak, ton mojej poprzedniej wypowiedzi był dosadny… Taki jestem. Czy mam konflikt z wytwórnią Warnera? NIE!

Dominic Purcell opuszcza Legends of Tomorrow w atmosferze skandalu, ale swoje kontrowersyjne wypowiedzi uzasadnia własną skłonnością do dramatyzmu. “Wszyscy pracujemy dla wielkiej, hollywoodzkiej maszyny. Czasem g***o się wylewa, takie jest życie”, tłumaczy aktor, nie przebierając w słowach.

Dominic Purcell odchodzi z Legends of Tomorrow. Tak jakby…

Słowa aktora okazały się mocne, tymczasem jego pożegnanie z serialem jest tylko częściowe. Purcell wyznał, że po szóstym sezonie “opuszcza Legends of Tomorrow” ale tak naprawdę widzowie nadal będą oglądać go w sezonie siódmym – prawdopodobnie występującego gościnnie.

Aktor powiedział, że jego wiadomość mogła wywołać zamieszanie, bo jest “sfrustrowany” i “ma dość pandemii”. Internauci uznali ją natomiast za formę clickbaitu.

W serialu Legends of Tomorrow Dominic Purcell występuje między innymi u boku Wentwortha Millera. Obaj lata temu pracowali na planie zdjęciowym serialu Skazany na śmierć. Po udziale w tej produkcji ich kariery eksplodowały.

W serialu Legends of Tomorrow, produkowanym przez Warner Bros. Television, grają też Victor Garber, Brandon Routh, Nick Zano, Caity Lotz i Franz Drameh.

Czytaj także
Total
0
Reakcji