Julianne Moore i Clive Oven

Julianne Moore i Clive Owen w serialu na podstawie Stephena Kinga. Są pierwsze zdjęcia

Julianne Moore i Clive Owen razem w kolejnej produkcji po Ludzkich dzieciach (2006). Wielką premierą Apple+ tego lata będzie serial Lisey’s Story, adaptujący powieść Stephena Kinga Historia Lisey. Moore i Owen występują w nim jako małżonkowie, Lisey i Scott Landonowie. Produkowany przez J. J. Abramsa miniserial pojawi się w serwisie VOD 4 czerwca, a już teraz odsłonięte zostały zdjęcia promocyjne. Kilka z nich pojawiło się na oficjalnej stronie czasopisma “Vanity Fair”.

Stephen King sam napisał odcinki serialu. Główna bohaterka Lisey’s Story jest wdową po światowej sławy pisarzu. Okazuje się, że powieści mogły być inspirowane przez mroczne wydarzenia z jego życia. Znikąd pojawia się niebezpieczny stalker, który popada w obsesję na punkcie książek Scotta i jego żony. Lisey znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Serwis IMDb podaje, że serial będzie liczył osiem odcinków. Dwa pierwsze ukażą się na Apple+ 4 czerwca.

Julianne Moore i Clive Owen w serialu Lisey’s Story. Premiera na Apple TV+

“Vanity Fair” zaprezentował siedem oficjalnych fotosów z planu. Goszczą na nich między innymi Julianne Moore, Clive Owen, Jennifer Jason Leigh, Joan Allen i Dane DeHaan. W obsadzie zobaczymy też Briana Hutchisona, Giovanniego Celentano i Sunga Kanga.

Julianne Moore i Clive Oven
Julianne Moore w serialu Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Julianne Moore i Clive Owen w serialu Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Lisey’s Story – Jennifer Jason Lee i Julianne Moore / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Dane DeHaan – Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Julianne Moore i Clive Owen – Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Julianne Moore i Joan Allen – Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions
Julianne Moore i Clive Oven
Zdjęcie promocyjne z serialu Lisey’s Story / Foto Prime News: VanityFair.com, Warner Bros. TV, Bad Robot Productions

Według “Vanity Fair” Lisey’s Story to serial nie tyle o zakochiwaniu się, co “o pozostawianiu w tym stanie i wiecznej miłości, trwającej nawet po śmierci partnera”.

Pierwszy odcinek serialu ma rozpocząć się od “zakończonego romansu”. Widzowie dowiedzą się, dokąd miłość zabrała Lisey i Scotta i jak wiele ich kosztowała. W miniserialu mają pojawić się wątki paranormalne, typowe dla thrillera sceny stalkingu oraz szczypta melodramatu.

Lisey’s Story – Julianne Moore i Clive Owen jako małżeństwo z mrocznymi sekretami

Stephen King oparł scenariusz Lisey’s Story na kanwie swojej powieści z 2006 roku. Słynny autor książkowych horrorów i dreszczowców powiedział, że chciał, aby powstał serial o “dwóch sferach życia – publicznej i prywatnej”, a także o “drzwiach łączących te dwa światy”. Lisey’s Story to również historia długotrwałego związku małżeńskiego.

Wszystkie osiem odcinków miniserialu wyreżyserował Pablo Larraín, chilijski filmowiec, który w przeszłości przygotował biografię Jackie Kennedy, z Natalie Portman w roli tytułowej, a obecnie pracuje nad dramatem Spencer – o losach księżnej Diany (zagra ją Kristen Stewart).

Producentami wykonawczymi są J. J. Abrams (Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie), Julianne Moore, Stephen King, Ben Stephenson i Juan De Dios Larraín (brat reżysera). Projekt powstał dla wytwórni Warner Bros. Television i Bad Robot Productions.

Czytaj także
Total
6
Reakcji