Russian Doll sezon 2

Russian Doll sezon 2 – Sharlto Copley w jednej z ról

Russian Doll – sezon 2. szalenie popularnego serialu serwisu Netflix ma wrócić na nasze ekrany latem tego roku. Na razie nie podano konkretnej daty premiery, wiadomo tylko, że w marcu ruszyły zdjęcia, a na planie padł pierwszy klaps. Wiadomo, że rolę główną powtórzy w serialu Natasha Lyonne. W obsadzie pojawiło się właśnie nowe, znane nazwisko.

Aktor południowoafrykańskiego pochodzenia Sharlto Copley (Dystrykt 9, Drużyna A) dostał od Netfliksa angaż do jednej z ról. Nie jest pierwszym gwiazdorem wysokiego kalibru, który pojawi się w drugim sezonie Russian Doll. Wcześniej portale filmowe informowały, że obsadę zasiliły Annie Murphy (z wielokrotnie nagradzanego sitcomu Schitt’s Creek) oraz Carolyn Michelle Smith (House of Cards, Colony).

Russian Doll sezon 2 – wszyscy czekają na powrót Nadii Vulvokovej

Netflix nie ujawnił jeszcze szczegółów fabularnych nadchodzącego, drugiego sezonu Russian Doll. Nie wiemy też, jakie nowe postaci pojawią się w serialu. W sezonie pierwszym, z 2019 roku, Natasha Lyonne grała Nadię – młodą Amerykankę rosyjskiego pochodzenia, która uwięziona zostaje w pętli czasowej i wielokrotnie kończy dzień tak samo: umiera podczas przyjęcia u znajomych (na różne sposoby). Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku.

W serialu widzowie mogli zobaczyć też Gretę Lee, Yula Vazqueza, Elizabeth Ashley i Charliego Barnetta. Matkę Nadii w scenach retrospekcji grała Chloë Sevigny (American Horror Story). Netflix przedłużył Russian Doll na sezon drugi wkrótce po emisji sezonu inauguracyjnego.

Produkcja nowej serii miała wystartować w ubiegłym roku, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Russian Doll sezon 2 – Sharlto Copley dołącza do obsady

Serial Russian Doll spotkał się z bardzo ciepłymi opiniami widzów i krytyków telewizyjnych. Alan Sepinwall z magazynu “Rolling Stone” chwalił go za “umiejętną żonglerkę formą i tonacją” oraz wybitną kreację Lyonne, a w serwisie “Collider” uznano, że produkcja “doskonale nadaje się do binge-watchingu”.

Lyonne nominowana była za rolę Nadii Vulvokovej do Złotego Globu i nagrody Emmy. Wyróżniono ją też za scenariusze kilku odcinków (między innymi nominacją do Emmy i nagrody Gildii Scenarzystów Amerykańskich).

Za realizację drugiego sezonu Russian Doll odpowiadają wytwórnie Universal Television, Paper Kite Productions (z Amy Poehler na pokładzie), JAX Media i 3 Arts Entertainment.

Sharlto Copley pojawił się niedawno dramacie kryminalnym Ted K (o anarchiście Theodorze Kaczynskim) oraz innej produkcji Netfliksa, filmie The Last Days of American Crime. Obecnie pracuje nad thrillerem Monkey Man, który twórcy zapowiadają jako “odpowiednik Johna Wicka dziejący się w Mumbaju”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji