Szkoła dla elity sezon 4

Szkoła dla elity sezon 4 już latem. Mamy pierwsze zdjęcia

Szkoła dla elity – sezon 4. niezwykle popularnego serialu serwisu Netflix powróci prędzej, niż zakładali fani. Po sezonie ostatnim, w którym wyeliminowano kilka lubianych postaci, dużo mówiło się o tym, że twórcy zanadto komplikują sprawę lub że serial zwyczajnie się “wypalił”. Nic bardziej mylnego. Sezon 4. powstał szybciej i zagości na naszych ekranach już 18 czerwca.

Netflix ogłosił, że w drugiej połowie czerwca Szkoła dla elity powróci z nowymi odcinkami – prawdopodobnie, jak w przypadku sezonów 1-3, będzie ich osiem. W nadchodzącej serii nie zobaczymy, niestety, następujących aktorów: Miny El Hammani (grającej Nadię), Ester Expósito (Carla), Danny Paola (Lucrecia), Jorge’a Lópeza (Valerio) oraz Álvaro Rico (Polo). Choć bohaterowie mieli rzesze fanów, twórcy obiecują nowe, ciekawe postacie, które zajmą ich miejsce.

Szkoła dla elity sezon 4 – znamy datę premiery

Nowi aktorzy, związani ze Szkołą dla elity, to: Carla Díaz, Martina Cariddi, Andrés Velencoso, Manu Rios, Pol Granch i Diego Martín. Niektórzy wystąpią jako uczniowie prestiżowego, prywatnego liceum Las Encinas, ale nie wszyscy. Jako główni bohaterowie powracają Ander, Guzmán, Samuel, Omar, Cayetana i Rebeca, a także tworzący ich role weterani serialu.

Netflix podzielił się premierowo niewidzianymi wcześniej zdjęciami sezonu czwartego – widać na nich nowe postacie, ale też m.in. Andera i Omara. Na profilu polskiego Netfliksa w serwisie Twitter udostępniono krótki klip promujący wyczekiwaną serię. Ponoć nowe postaci “wywrócą wszystko do góry nogami”.

Szkoła dla elity sezon 4 – sukces jest niemal pewny

Hiszpański serial Szkoła dla elity to jeden z największych hitów Netfliksa – nie tylko w naszym kraju. Niektórzy komentatorzy uznają, że jest fenomenem wśród młodzieżowych seriali – na miarę pamiętnego Beverly Hills, 90210. W serialu troje stypendystów rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole średniej. Z początku zostają poddani ostracyzmowi przez bogatszych nastolatków, ale wkrótce podziały słabną. Pewnego dnia w Las Encinas dochodzi do morderstwa. Ginie siostra jednego z bohaterów.

Showrunnerami serialu Szkoła dla elity są Carlos Montero i Darío Madrona. Wszystkie dotychczasowe sezony spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes każdy z nich ma średnią ocenę pomiędzy 90 a 100 proc.

Serial zdobył nagrodę GLAAD w 2019 roku i był do niej nominowany w dwóch kolejnych latach.

Czytaj także
Total
0
Reakcji