Niewinny

Niewinny – serial Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena. Kiedy premiera?

Niewinny – serial Netflix na bazie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule – stał się jedną z najbardziej wyczekiwanych nadchodzących premier. Po opiniach internautów widać, że gigant VOD ma kolejny sukces w garści – ta informacja ucieszy też na pewno samego Cobena, który pracował przy serialu jako producent wykonawczy. Chwalona jest zwłaszcza współpraca Netfliksa z Mario Casases, obsadzonym w roli przodującej – to dziś jeden z najbardziej rozchwytywanych hiszpańskich aktorów.

Na oficjalnym profilu niezwykle popularnego autora kryminałów w serwisie Facebook pojawił się post zwiastujący szybkie nadejście serialu. “Nikt nie zdoła uciec przeszłości”, pisze Coben w mediach społecznościowych. “Niewinny zawita na Netfliksie, na całym świecie, już 30 kwietnia. Kliknijcie przycisk «Przypomnij mi», dodając serial do listy.” O promocję Niewinnego zadbano też na Twitterze.

Niewinny – serial Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena. Propozycja dla fanów historii z dreszczykiem

Netflix przypisał Niewinnemu kategorie thrillera i dramatu kryminalnego, a na swojej stronie tak streszcza fabułę serialu:

— Przypadkowe morderstwo sprowadza mężczyznę na mroczną ścieżkę pełną intryg i śmierci. Gdy znajduje miłość i wolność, jeden telefon rozpoczyna koszmar na nowo.

Głównym bohaterem serialu jest Matego Vidal (Casas), który dziewięć lat temu wdał się w bójkę i przypadkiem zamordował mężczyznę. Próbuje zacząć życie od nowa wraz z żoną, Olivią (Aura Garrido). Co rusz są jednak rzucane pod ich nogi kłody, na czym związek mocno cierpi.

W serialu hiszpańskiej produkcji występują też Alexandra Jiménez, José Coronado, Martina Gusmán i Juana Acosta.

Niewinny – serial Netflix na podstawie powieści Harlana Cobena. Znamy datę premiery

Niewinny będzie liczył osiem odcinków – premierę serialu, między innymi w Polsce, zaplanowano na 30 kwietnia. Latem 2018 roku Harlan Coben podpisał z Netfliksem umowę na czternaście produkcji bazujących na jego powieściach. Jedną z nich był ubiegłoroczny kryminał W głębi lasu – polski serial o zabójstwach nastolatków, które zniszczyły zarazem życie innym uczestnikom letniej kolonii. W serialu zagrali Grzegorz Damięcki, Jacek Koman i Agnieszka Grochowska. Coben bardzo chwalił twórców, Bartosza Konopkę i Leszka Dawida, za jego realizację.

Powieść Harlana Cobena Niewinny ukazała się w 2005 roku, w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros. Dreszczowiec – napisany w typowym dla autora stylu – okazał się bestsellerem w wielu krajach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcia do Niewinnego powstawały między innymi w Barcelonie. Kilka dni temu Netflix podzielił się zwiastunem miniserialu.

Czytaj także
Total
0
Reakcji