serial Rocky Balboa

Rocky Balboa powróci w serialu – Sylvester Stallone pracuje nad prequelem

Rocky Balboa powróci w serialu – ambitne plany odsłonił dziś Sylvester Stallone. Na Instagramie gwiazdora kina akcji pojawił się post wraz z załączonym zdjęciem treatmentu serialowego “Rocky’ego” – scenopis dowodzi, że aktorowi marzy się prequel serii, odsłaniający wczesne lata słynnego boksera z Filadelfii.

Seria “Rocky” zadebiutowała na ekranach kin w 1976 roku i doczekała się pięciu kontynuacji – ostatniej piętnaście lat temu. Później sukcesem okazały się dwa spin-offy: “Creed” i “Creed II”. Filmy z cyklu “Rocky” przyniosły Stallone’owi trzy nominacje do Oscara – jedyne w jego usłanej Złotymi Malinami karierze.

Powstanie serial Rocky Balboa? – Stallone marzy o “wehikule czasu”

Sylvester Stallone napisał w poście na Instagramie:

Rozpocząłem dzień od napisania treatmentu serialu na podstawie ‘Rocky’ego’. W domyśle byłby to prequel, przeznaczony do streamingu. Idealnie liczyłby parę sezonów po dziesięć odcinków i dotarłby do sedna postaci – przedstawionych w młodzieńczych latach. Mam nadzieję, że projekt dojdzie do skutku. W międzyczasie walcie pięściami, drodzy przyjaciele!

Serial o Rockym Balboa przedstawiałby Rockiego jako młodzieńca przed swoją pierwszą, wielką walką. Stallone widzi w serialu “wehikuł czasu” i okazję do nostalgicznego powrotu. “To szansa na serialowy powrót do przeszłości, na spotkanie z bohaterami uwielbianymi przez ludzi dookoła świata od blisko pięciu dekad”, dodaje gwiazdor.

Zobacz też: “Przyjaciele” – odcinek specjalny. Schwimmer uchylił rąbka tajemnicy

Rocky Balboa powróci w serialu – prequelu popularnej sagi filmowej

W serialu Stallone zgłębiłby najistotniejsze wydarzenia lat sześćdziesiątych: wojnę wietnamską, lądowanie na Księżycu, początki ruchu na rzecz praw obywatelskich w USA. Aktor – który wystąpił jako Rocky Balboa łącznie w ośmiu filmach – widzi w młodym bohaterze “zagubionego młodzieńca”, który szuka swojego miejsca na świecie.

Sylvester Stallone napisał scenariusze wszystkich sześciu odsłon oryginalnej serii “Rocky”. Odsłony drugą, trzecią, czwartą i szóstą wyreżyserował. Choć pierwszy film z 1976 roku nagrodzono trzema Oscarami (najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy montaż), pozostałe krytycy ocenili dość chłodno.

Za reżyserię i rolę główną w “Rockym IV” przyznano mu trzy Złote Maliny – w tym w kategorii najgorszy aktor dekady. Dwie nominacje do antynagrody Stallone uzyskał też za “Rocky’ego V”.

Zobacz też: Borat oscarowym rekordzistą. Trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Jeśli serial Rocky Balboa rzeczywiście powstanie i pojawi się w paśmie streamingowym lub telewizyjnym, pokaźną widownię ma jak w garści. Stallone to dziś ikona kina akcji i jedno z najlepiej kojarzonych nazwisk Hollywoodu.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji