Planeta singli

„Planeta singli − Antologia”. Serial na bazie komedii romantycznej nowością Canal+

W 2016 roku w polskich kinach ukazała się „Planeta singli”, komedia romantyczna z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Wielki sukces komercyjny sprawił, że powstały jeszcze dwie kontynuacje. Teraz Canal+ ogłasza, że powstanie serial telewizyjny bazujący na popularnej serii. Jego tytuł to „Planeta singli − Antologia”.

W pierwszej „Planecie singli” ukazane zostają perypetie uczestniczki programu typu reality show i gwiazdora telewizji, Tomka Wilczyńskiego (Stuhr). Prowadzący zakochuje się w pięknej brunetce. Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym filmu powstały sequele: „Planeta singli 2” (2018) i „Planeta singli 3” (2019).

Zobacz też: Superman i Lois: pierwszy odcinek w HBO GO już 24 lutego

„Planeta singli − Antologia”. Walentynkowa niespodzianka dla fanów

„Planeta singli − Antologia” powstaje przy współpracy Canal+ i wytwórni Gigant Films. Na tym etapie nie wiemy jeszcze o projekcie zbyt wiele, pewne jest natomiast, że ukaże się jeszcze w tym roku i będzie liczył osiem odcinków.

Planeta singli
Maciej Stuhr w filmie “Planeta singli” (2016), dystr. Kino Świat

Ośmiu reżyserów odpowiadać będzie za zbiór różnych historii. Ich bohaterami mają być ludzie młodzi, dorośli i seniorzy. Twórcy zapowiadają, że w każdym odcinku pojawi się plejada polskich gwiazd. Jednym z producentów jest Radosław Drabik, który w oświadczeniu dla CanalPlus.com tak zapowiada całe przedsięwzięcie:

Ogromy kinowy sukces „Planety singli” w 2016 roku zaowocował dwoma kontynuacjami, które także stały się filmowymi hitami. Miliony Polaków pokochały nasz „planetowy” świat. Już podczas powstawania scenariusza pierwszego filmu, kolekcjonowaliśmy pomysły i historie ludzi, którzy spotkali się dzięki randkowej aplikacji i teraz podzielimy się nimi z widzami. Moim zdaniem to będzie prawdziwa uczta dla nie tylko dla fanów serii, ale też dla całkiem nowych odbiorców, których przyciągnie różnorodność opowieści, odmienny ton każdej z nich.

„Planeta singli − Antologia”. Serial na bazie hitowej serii ukaże się pod koniec roku

Powstanie serialu to walentynkowa niespodzianka dla fanów, choć na końcowy efekt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Twórcy sugerują, że „Planeta singli − Antologia” ukaże się mniej więcej pod koniec 2021 roku na stronie CanalPlus.com oraz w CANAL+ Premium.

Zobacz też: Czarownica miłości − wyjątkowa premiera w kinach przed Walentynkami

Pierwszą „Planetę singli” podczas weekendu walentynkowego w 2016 roku obejrzało blisko 525 tys. Polaków. Sukces box-office’owy spowodował, że film ukazał się następnie m.in. w Słowenii.

Drabik, odpowiadający za serial, wyprodukował nie tylko wszystkie odsłony „Planety singli”, ale też „Juliusza” z Wojciechem Mecwaldowskim i krótki metraż „1410”. Był koproducentem animacji „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, która zgarnęła dwa Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji