Prawdziwe kłamstwa serial

Prawdziwe kłamstwa: powstaje reboot w formie serialu. James Cameron na pokładzie

W 1994 roku na ekranach kin ukazały się „Prawdziwe kłamstwa” – komedia sensacyjna w reżyserii Jamesa Camerona, która na całym świecie zgarnęła prawie 380 mln dolarów. Film nominowano do Oscara za najlepsze efekty specjalne. Amerykański portal „Deadline” donosi, że studio 20th Television dało zielone światło na realizację serialu opartego na klasyku Camerona. Serial Prawdziwe kłamstwa ma ruszyć niebawem.

W oryginale tajny agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) prowadzi podwójne życie, a jego żona nawet nie podejrzewa, że mąż może pracować dla służb specjalnych. Spokojna z pozoru codzienność Taskerów zostaje wystawiona na próbę, gdy Harry naraża się międzynarodowym terrorystom. Nie wiadomo, czy w serialowym odpowiedniku „Prawdziwych kłamstw” również zobaczymy Schwarzeneggera.

Prawdziwe kłamstwa
Serial “Prawdziwe kłamstwa” – powstaje reboot filmu ze Schwarzeneggerem / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Zobacz też: Keanu Reeves jako Kraven Łowca? Ekranizacja Marvela w fazie preprodukcji

Prawdziwe kłamstwa – serial na podstawie filmu Jamesa Camerona

Serial na podstawie „Prawdziwych kłamstw” ukaże się w stacji CBS (Columbia Broadcasting System). Studio dało przyzwolenie na realizację odcinka pilotażowego, a showrunnerami zostali Matt Nix oraz McG. Pierwszy zasłynął inną komedią kryminalną: jego serial „Tożsamość szpiega” miał podobną fabułę i doczekał się siedmiu sezonów. McG natomiast nakręcił takie pozycje z gatunku kina akcji, jak „Terminator: Ocalenie” czy „Aniołki Charliego”. Jego zadaniem będzie ponadto reżyseria pilota.

Serial ma przedstawiać podobną historię, co oryginalny film z lat 90. Bohaterowie wzorowani będą na postaciach z oryginału, a seria niecodziennych zajść pomoże im uratować podupadający związek.

Nix wyprodukuje serial wraz z Joshem Levym z wytwórni Flying Glass of Milk Productions. Na producenckim pokładzie znajdują też ponadto: James Cameron, Mary Viola, Corey Marsh i Rae Sanchini.

Prawdziwe kłamstwa
Arnold Schwarzenegger i Jamie Lee Curtis – “Prawdziwe kłamstwa” (1994), fotografia promocyjna; dystr. 20th Century Fox, Universal Pictures

„Prawdziwe kłamstwa” – do trzech razy sztuka

W 1997 roku rozpoczęły się rozmowy na temat sequela „Prawdziwych kłamstw” – rolę przodującą miał powtórzyć Schwarzenegger. Premierę długo odwlekano i ostatecznie film trzeba było anulować: w świetle wydarzeń z 11 września 2001 roku hollywoodzkie wytwórnie nie chciały maczać palców przy komediach z wątkiem terrorystycznym.

O potencjalnym serialu na bazie „Prawdziwych kłamstw” słyszeliśmy już we wrześniu 2010 roku (od samego Camerona), jesienią 2017 (na scenarzystę typowano Marka Guggenheima) i wiosną 2019 (spekulowano, że serial ukaże się w serwisie Disney+).

Serial „Prawdziwe kłamstwa” nie będzie jedynym serialem CBS opartym na słynnym filmie. 7 lutego stacja pokazała pierwszy odcinek „The Equalizer”, bazującego na kryminale Antoine’a Fuqui o tym samym tytule. Z kolei 11 lutego to dzień premiery „Clarice”. Serial oparto na kultowym thrillerze „Milczenie owiec”. Tytułową Clarice Starling, studentkę akademii FBI, gra Rebecca Breeds.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji