Reni Jusis

Nowa piosenka Reni Jusis i thekayetana – “Pole widzenia”. Hymn gejowski

Z okazji trwającego Pride Month – miesiąca dumy i widoczności osób LGBTQ – Reni Jusis wydała nową piosenkę. Mowa o singlowym utworze “Pole widzenia”, nagranym wspólnie z producentem thekayetanem. W sieci pojawił się skąpany w neonowych kolorach teledysk, w którym Jusis występuje w męskim garniturze.

Reni Jusis od lat uchodzi w Polsce za ikonę gejowską. Wspiera i walczy o prawa mniejszości seksualnych, a w 2019 roku przyznała, że sama też może liczyć na queerowych fanów: “Byli ze mną w zdrowiu i «chorobie», kluby gejowskie były kiedyś jedynymi miejscami, gdzie grano moje piosenki”.

Reni Jusis – nowa piosenka “Pole widzenia” z thekayetanem

Właśnie w klubie dla gejów osadzona została akcja teledysku do utworu “Pole widzenia”. Reni Jusis pojawia się w klipie niczym Annie Lennox z kultowego teledysku do “Sweet Dreams (Are Made of This)”. Ubrana w męski garnitur, pod krawatem i w ciemnych okularach, uwodzi androgyniczną urodą. Wideo ubarwiają gościnne występy Bilguuna Ariunbaatara i bohatera Gogglebox. Przed telewizorem – Mariusza Kozaka. Klip wyreżyserowała Maja Wacnik.

Singel trafi na album thekayetana Dla nas dom, którego premiera już 14 czerwca. Utrzymana w konwencji muzyki dance piosenka tak została podsumowana przez wytwórnię płytową Kayax:

— “Pole widzenia” to ukłon w stronę wszystkich osób nieheteronormatywnych, dla których czerwiec jest miesiącem celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją. Za tekst utworu odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, który wsparł thekayetana także w finalnych pracach nad melodią.

Czytaj też: Miesiąc dumy gejowskiej. Zobaczcie miłosne, męsko-męskie portrety sprzed 150 lat

Dla Reni Jusis kawałek stanowi “muzyczne ukoronowanie” trwającego Pride Month. Artystka przyznała, że jest fanką thekayetana i jego “multidyscyplinarnej twórczości”. Nie wyklucza, że w przyszłości ponownie nawiąże współpracę z producentem. Do najbardziej znanych przebojów Jusis należą “Zakręcona”, “Kiedyś cię znajdę” i “Nic o mnie nie wiecie”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji