BTS

BTS wciąż rośnie w siłę: singlowy “Butter” czwartym #1 zespołu na Billboard Hot 100

Najnowszy singel K-popowego zespołu BTS pod tytułem “Butter” zadebiutował na 1. miejscu w prestiżowym notowaniu Billboard Hot 100. To już czwarty amerykański numer jeden koreańskiej grupy – wszystkie wcześniejsze trafiły na szczyt listy przebojów w odstępie zaledwie dziewięciu miesięcy. BTS nie tylko ustala trendy, ale też bije nowe rekordy w branży muzycznej.

Na Twitterze zespołu pojawił się wpis, w którym członkowie BTS dziękują swojej “Armii” – czyli po prostu fanom – za kolejny olbrzymi przebój. W ostatnim notowaniu Hot 100 kawałek “Butter” wyprzedził m.in. utwory Duy Lipy, Justina Biebera, Ariany Grande i The Weeknd.

BTS – rekord listy Billboard Hot 100 dzięki singlowi “Butter”

BTS został pierwszym w historii Billboardu zespołem, który zdołał trzykrotnie zadebiutować z nowym singlem na szczycie listy Hot 100. Wcześniej na pierwszym miejscu tego zestawienia królowały piosenki “Dynamite”, “Life Goes On” oraz “Savage Love (Laxed – Siren Beat) (BTS Remix)”, nagrana z Jasonem Derulo i Jawshem 685.

Singlowy utwór “Butter” zajął też 1. miejsce listy Billboardu Digital Song Sales Chart. Okazał się hitem w większości państw świata, zajmując m.in.: pozycję pierwszą w Japonii i Korei Południowej, drugą w Kanadzie, trzecią w Wielkiej Brytanii, szóstą w Australii i Nowej Zelandii. Utrzymane w stylistyce dance-popu, disco i EDM nagranie ukazało się 21 maja i od tego czasu zdobyło ponad 32 mln streamów, a także 243 tys. cyfrowych pobrań.

Inny rekord ustanowiła piosenkarka Olivia Rodrigo. Jest pierwszą artystką, która jednocześnie (w tym samym tygodniu) umieściła trzy utwory ze swojego debiutanckiego albumu w Top 10 amerykańskiej listy przebojów. Te kawałki to “good 4 u”, “deja vu” i “traitor”. Krążek Rodrigo Sour dotarł niedawno do pierwszego miejsca na liście Billboard 200.

Boysband BTS tworzą Jungkook, J-Hope, RM, V, Suga, Jimin i Jin. Grupa nagrywa od 2013 roku i ma na koncie już dziewięć albumów studyjnych. Zespół odnosi sukcesy też w Polsce: chociażby jego singel “Dynamite” uplasował się w Top 20 na liście przebojów airplayu, a albumy Be oraz Map of the Soul: 7 pokryły się w naszym kraju złotem.

Niedawno członkowie BTS pojawili się w odcinku specjalnym Przyjaciół, pokazanym przez HBO Max.

Czytaj także
Total
0
Reakcji