Katy Perry Electric

25. urodziny Pokémonów. Katy Perry nagrała piosenkę na jubileusz

Katy Perry nagrała piosenkę na jubileuszową, 25. rocznicę powstania franczyzy Pokémon i właśnie ujawniła jej tytuł: “Electric”. Na swoim profilu w serwisie Twitter napisała: “Wiem, że czekaliście na ten [utwór – przyp.]. Już prawie jest z Wami”.

Do postu dołączone zostało nagranie z fragmentem audio piosenki, która najwyraźniej – zgodnie z tytułem – utrzymana jest w klimacie elektronicznego popu.

Katy Perry – “Electric”. Nowa piosenka wokalistki

Na razie nie wiemy jeszcze, czy nowa piosenka Katy Perry znajdzie się też na jej nadchodzącym albumie, czy będzie jedynie singlem promującym krążek Pokémon 25: The Album. Gwiazda popu już w styczniu zapowiedziała, że na 25. urodziny serii Pokémon przygotowała coś wyjątkowego. Przedsiębiorstwo The Pokémon Company nawiązało współpracę z Universal Music Group. Do tego właśnie koncernu należy Capitol Records, wytwórnia, z którą Perry ma podpisany kontrakt.

Na początku roku Perry wyznała:

— Pokémony zawsze były częścią mojego życia. Grałam w nie na konsoli typu Game Boy, podczas przerwy śniadaniowej w szkole wymieniałam się kartami kolekcjonerskimi z kolegami. Później korzystałam z aplikacji, próbując złapać pokémony na ulicy.

Premierę “Electric” zapowiedziano na piątek, 14 maja.

Katy Perry nagrała piosenkę “Electric” na jubileusz Pokémonów

Nową piosenkę Katy Perry “Electric” można już kupić w ramach pre-orderu na stronie Universal Music oraz Spotify. Sam album z muzyką na 25-lecie Pokémonów ma zostać wydany jesienią tego roku. Trafi na niego czternaście utworów nagranych przez jedenaście artystów UMG. Nie jest więc wykluczone, że Perry nagrała więcej niż jeden kawałek na rzecz projektu.

Inni muzycy, którzy podjęli współpracę z The Pokémon Company, to Post Malone i J Balvin.

Czytaj też: Christina Aguilera – nowa piosenka “Search the World”. Wyciekły dwa (!) utwory artystki

Dyskografię Katy Perry zamyka album studyjny Smile z sierpnia 2020 roku. Promowały go między innymi single “Never Really Over” (miejsce 15. w notowaniu Billboard Hot 100) oraz “Daisies” (który dotarł do czołowej czterdziestki list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii).

Franczyza Pokémon powstała w 1996 roku i obecnie składają się na nią seriale telewizyjne, filmy pełnometrażowe, gry konsolowe i karciane, aplikacje mobilne.

Czytaj także
Total
1
Reakcji