Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny dokonuje coming outu jako gej. Nowa piosenka o “nim”

Andrzej Piaseczny zdecydował się na coming out. Polski wokalista i aktor wydał właśnie nowy album studyjny 50/50 – już dwunasty w jego karierze. Płyta ukazała się na rynku 7 maja i znajduje się dziś na językach wszystkich Polaków. Wszystko za sprawą piosenki o wymownym tytule “Miłość”.

Za pośrednictwem tekstu do utworu Piasek dokonał coming outu jako gej. W kawałku Piaseczny śpiewa, że grzechem jest nie kochać drugiego człowieka. Nagranie dedykowane jest innemu mężczyźnie.

Zobacz też: Nie tylko Piasek – zaskakujące coming outy polskich gwiazd

Andrzej Piaseczny – coming out jako gej

Utwór “Miłość” rozpoczyna się słowami:

— Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim. (…) Nie, nie pytasz już czemu to mnie nie boli już żaden śmiech. Nie kochać to byłby grzech.

W nowej piosence Andrzej Piaseczny zaznacza, że “nie należy bać się swojej miłości” i nie wolno się z nią kryć. Wiele portali zinterpretowało to jako próbę coming outu, co artysta potwierdził w wywiadzie na antenie Radia Zet:

— Piosenka “Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać.

Piaseczny precyzuje zresztą, że kawałek traktuje właśnie o nim i o jego życiu uczuciowym. Uznał, że sytuacja polityczna w Polsce zmusza go, by “określił publicznie swoje preferencje”.

Czytaj także: Ćwicz szybko. Rząd otwiera siłownie, ale tylko na tydzień

Andrzej “Piasek” Piaseczny – nowa piosenka “Miłość” i duże kontrowersje

Na temat homoseksualności Andrzej Piasecznego spekulowano od lat, choć piosenkarz nigdy dotąd nie potwierdził, że jest gejem. Co więcej, jeszcze w 2017 roku głośno deklarował, że “droga do akceptacji nie wiedzie przez rewolucję”, za co został mocno skrytykowany przez środowiska LGBTQ.

Jakiś czas temu do sieci trafiło nagranie z imprezy urodzinowej Andrzej Piasecznego, na którym głośno krzyczał on: “je**ć PiS!” 50-latek został zwolniony przez Telewizję Polską, z którą jeszcze niedawno realizował talent show The Voice Senior.

Nowy album Piaska 50/50 wyszedł 7 maja nakładem wytwórni Mystic Production. Jego poprzednia płyta, O mnie, o tobie, o nas, dotarła do drugiego miejsca w notowaniu OLiS Związku Producentów Audio-Video.

Przejdź dalej

Czytaj także
Total
0
Reakcji