Nowa piosenka Kazika

Kult – “Wiara”. Nowa piosenka Kazika Staszewskiego

Na YouTubie pojawiła się właśnie nowa piosenka zespołu Kult – “Wiara”. Trwający niewiele ponad cztery minuty kawałek trafił do sieci w formie wideoklipu tekstowego i zwiastuje nadchodzący album kapeli.

Piosenka “Wiara” promuje nowy album długogrający Kultu pod tytułem Ostatnia płyta. Ma on ukazać się na rynku już za trzy tygodnie, 28 maja.

Nowa piosenka Kazika i zespołu Kult – “Wiara”

Album Ostatnia płyta będzie dostępny w sprzedaży jako pojedyncza płyta CD oraz podwójny album winylowy (edycja limitowana).

Kawałek “Wiara” ukazał się na youtube’owym profilu wytwórni Kazika Staszewskiego S.P. Records. Na oficjalnej stronie S.P. udostępniono też tracklistę nadchodzącej Ostatniej płyty. Na longplayu znajdą się utwory o takich tytułach, jak “Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki”, “Polityk zawsze będzie moim wrogiem”, “Umarłem, aby żyć” oraz “Opowieść z pandemii”.

Nowa piosenka Kazika ma szansę wywołać burzę medialną. W rockowym kawałku artysta śpiewa:

— Nie mieszaj wiedzy i wiary, bo to są odrębne przecież obszary. Czy wierzysz w boga, czy wiesz, że jest? Taki na szybko przeprowadź test. Facet w sukience, co kocha dzieci – niejedna głowa za to poleci. Lub nie poleci, bo do kościoła żaden papuga dotrzeć nie zdoła. Wiara, miłość i nadzieja – niech nas łączy, nie rozdziela.

Ćwicz szybko. Rząd otwiera siłownie, ale tylko na tydzień

Dotychczasową dyskografię Kultu zamyka album studyjny Wstyd. Suplement 2016, który dotarł do 16. miejsca w notowaniu OLiS Związku Producentów Audio-Video. Szczyt tej listy zajął potem album koncertowy – Live Pol’and’Rock Festival 2019.

W ubiegłym roku ukazał się inny mocno polityczny singel Kazika Staszewskiego – “Twój ból jest lepszy niż mój“. Według wielu kawałek “dedykowany” był prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Czytaj także
Total
0
Reakcji