Kiss Shout It Out Loud Netflix

Zespół KISS na celowniku Netfliksa. Powstanie film w stylu “Bohemian Rhapsody”

W Hollywood trwa bitwa o film Shout It Out Loud, poświęcony zespołowi KISS. Powstał już scenariusz filmowej biografii, która przyjrzy się losom niezwykle popularnej grupy w taki sposób, w jaki Bryan Singer zrobił to w Bohemian Rhapsody (o historii Queen). Ponoć inne potencjalne wytwórnie wygryzł już Netflix, mający największe szanse na wygraną. “Deadline” donosi, że gigant VOD już “prawie podpisał umowę” z autorem scenariusza.

Skrypt przygotował Ole Sanders, dotąd znany jako twórca spotów reklamowych i teledysków. Sanders naniósł poprawki na wcześniejszy scenopis, za którym stał William Blake Herron (Tożsamość Bourne’a, Podstępny Ripley).

Kiss – Shout It Out Loud. Netflix o słynnej kapeli

Filmową biografię KISS wyreżyseruje Norweg Joachim Rønning, który ma na swoim koncie takie tytuły, jak Czarownica 2 i Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. 48-latek wyznał, że dzięki kultowej grupie “stał się fanem prawdziwej muzyki“. Shout It Out Loud powstanie w koprodukcji dzięki studiom Atmosphere Entertainment i Universal Music Group. Stanowisko producenckie zajmie Mark Canton (300, seria After).

Wiadomo, że w projekcie Shout It Out Loud będą uczestniczyć członkowie KISS. Liderzy zespołu, Gene Simmons i Paul Stanley, mają konsultować się z reżyserem i nadzorować jego pracę. Jednym z istotnych elementów filmu będą hard-rockowe szlagiery KISS – fani mogą być pewni, że usłyszą w Shout It Out Loud takie nagrania, jak “I Was Made for Lovin’ You”, “Rock and Roll All Nite” i “Hard Luck Woman”. Szanse, że kawałek tytułowy też pojawi się w filmie, są bardzo wysokie.

Shout It Out Loud opowie historię młodocianych Simmonsa i Stanleya jeszcze przed założeniem zespołu. Poznamy bohaterów najpierw jako nastoletnich outsiderów, a następnie jako gwiazdy sceny muzycznej. W filmie pojawią się postaci wzorowane na gitarzyście Ace’ie Frehleyu i perkusiście Peterze Crissie. Ważnym aspektem biograficznym Shout It Out Loud będzie też próba odróżnienia się od innych grup hard-rockowych, jaką podjął KISS. Kulisy powstania ikonicznej charakteryzacji też mają zostać przedstawione w filmie.

Film Netflixa o zespole Kiss

Wśród producentów filmu o KISS Shout It Out Loud znajdują się też Leigh Ann Burton, Doc McGhee i Courtney Solomon. Stanowiska wykonawcze negocjują również liderzy zespołu. Netflix nie udzielił jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie projektu.

W 1978 roku powstał film muzyczny Grupa KISS walczy z fantomem, w którym członkowie kapeli udawali superbohaterów. Nietypowy obraz z elementami horroru i fantasy powstał dzięki Hanna-Barbera Productions dla telewizji NBC. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ukazała się komedia Detroit Rock City, w której czworo nastolatków zakłada zespół rockowy, oddający hołd grupie Gene’a Simmonsa i Paula Stanleya. Członkowie KISS zagrali w niej role cameo.

Zespół KISS ma zamiar kontynuować swoją trasę koncertową End of the Road World Tour, którą pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Na czerwiec zaplanowano występy KISS m.in. w Paryżu, Kopenhadze, Barcelonie i Łodzi.

Czytaj także
Total
4
Reakcji