Christina Aguilera Search the World

Christina Aguilera – nowa piosenka “Search the World”. Wyciekły dwa (!) utwory artystki

Do sieci wyciekła nowa piosenka “Search the World”, której wykonawczynią jest Christina Aguilera. Na początku miesiąca informowaliśmy o krótkim fragmencie nagrania, gdy pojawił się on na jednym z kont w serwisie Instagram. Dziś utwór w całości trafił na YouTube’a, ku uciesze fanów artystki. Aguilera wciąż pracuje nad swoim dziewiątym i dziesiątym album studyjnym. Jeden z nich nagrywany jest w języku hiszpańskim.

Jednocześnie w sieci pojawił się kilkusekundowy ustęp z innego kawałka wokalistki. Można znaleźć go na Instagramie, na profilu “Madam Xtina”.

Christina Aguilera Search the World – nowa piosenka wyciekła do sieci

Christina Aguilera nie próżnuje, pracując nad kolejnymi albumami. Tymczasem do sieci wyciekła jej nowa piosenka “Search the World”, utrzymana w klimacie neo seoulu. Słowo “nowa” ma tu znaczenie umowne. Kawałek mógł powstać już kilka lat temu, kiedy w przygotowaniach znajdował się album Aguilery Liberation (wydany w 2018 roku). Według plotek za produkcję utworu odpowiada Pharrell Williams.

Piosenka trwa trzy minuty i pięćdziesiąt sekund. Dociekliwi fani dostrzegli podobieństwa między “Search the World” a starszym nagraniem Christiny Aguilery – “Make Over”. Pochodzący z płyty Stripped utwór również zaśpiewany został w “zwolnionym” tempie; w obu wykorzystano kastaniety – instrumenty muzyczne typowe dla muzyki latynoskiej, sefardyjskiej i włoskiej.

Piosenki z gatunku latin popu mają zresztą znaleźć się na nadchodzącym, hiszpańskojęzycznym albumie Aguilery – jej pierwszym od czasu Mi Reflejo z 2000 roku. Sama artystka ma korzenie ekwadorskie.

Christina Aguilera Search the World – niespodziewany wyciek do sieci. Produkcja Pharrella Williamsa

To nie jedyna czwartkowa niespodzianka dla fanów Christiny Aguilery. Na Instagramie pojawił się bowiem inny niesłyszany dotąd kawałek amerykańskiej wokalistki – a właściwie jego kilkusekundowy fragment. To wystarczyło, by rozgrzać wielbicieli Aguilery do czerwoności. Nowa piosenka nie jest znana z tytułu, spekuluje się natomiast, że została wyprodukowana przez Taylę Parx około 2017 roku i miała trafić na album Liberation, lecz została odrzucona z tracklisty. Parx napisała dla Aguilery takie utwory, jak “Accelerate”, “Like I Do” (nominowany do Grammy), “Maria” i “Right Moves”.

Tayla Parx była też współautorką latin-popowej piosenki “Lolita”, która wyciekła do internetu w lutym.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu “Health” Christina Aguilera wyznała:

— Jestem perfekcjonistką i wszystko dopinam na ostatni guzik. W ciągu ostatniego roku odbyłam podróż w głąb duszy i zyskałam nową perspektywę. Odrosła we mnie inspiracja do tworzenia, ponownie nawiązałam ze sobą kontakt. Znów zakochałam się w muzyce i procesie nagrywania, co zresztą jest wielką deklaracją – spędziłam przecież całe życie, kontynuując karierę w branży muzycznej.

Przynajmniej jedna z szykowanych płyt Aguilery – hiszpańsko- lub anglojęzyczna – ukaże się jeszcze w tym roku. Nad albumem z muzyką latynoską pracują m.in. Pablo Lopez, Tainy, Maffio i Rafa Arcaute. Christina Aguilera ma na swoim koncie sześć nagród Grammy, a sprzedaż jej płyt oszacowano na 75-100 mln. Piosenka Aguilery „Loyal Brave True”, pochodząca z filmu Mulan, była prenominowana do Oscara.

Czytaj także
Total
0
Reakcji