Christina Aguilera

Christina Aguilera pracuje nad dwoma albumami: hiszpańsko- i anglojęzycznym

Amerykańska wokalistka Christina Aguilera udzieliła wywiadu magazynowi “Health”, w którym ujawniła, że pracuje nie nad jednym, a dwoma albumami jednocześnie. Od dawna wiedzieliśmy, że artystka planuje wydanie krążka hiszpańskojęzycznego, ale teraz na jaw wyszły wieści, które na pewno ucieszą fanów. Aguilera nagrywa też drugi album, po angielsku. Jest szansa, że przynajmniej jeden z nich ukaże się jeszcze w tym roku.

W rozmowie z dziennikarką Bethany Heitman Aguilera uchyliła rąbka tajemnicy:

— Za parę miesięcy ogłoszę, co i jak. Pracuję jednocześnie nad swoim nowym anglojęzycznym albumem oraz kontynuacją mojej płyty Mi Reflejo z muzyką latynoską – wiem, że fani czekają na nią od dwudziestu lat.

Christina Aguilera – dwa nowe albumy w przygotowaniu

W wywiadzie dla magazynu “Health” Christina Aguilera powiedziała, że znalazła w sobie nowe pokłady artystycznej inspiracji:

— Jestem perfekcjonistką i wszystko dopinam na ostatni guzik. W ciągu ostatniego roku odbyłam podróż w głąb duszy i zyskałam nową perspektywę. Odrosła we mnie inspiracja do tworzenia, ponownie nawiązałam ze sobą kontakt. Znów zakochałam się w muzyce i procesie nagrywania, co zresztą jest wielką deklaracją – spędziłam przecież całe życie, kontynuując karierę w branży muzycznej.

Aguilera przebywa obecnie w Miami, gdzie nadal spotyka się z producentami i autorami piosenek. Ponieważ miasto jest kolebką latynoskich artystów w Stanach Zjednoczonych, można przypuszczać, że prace nad albumem hiszpańskojęzycznym trwają w najlepsze. Z postów w mediach społecznościowych wiemy, że artystka zaprosiła do współpracy takich muzyków, jak Pablo Lopez, Tainy, Maffio czy Rafa Arcaute.

Christina Aguilera obiecuje nową muzykę

Na początku miesiąca do sieci wyciekł fragment nagrania “Search the World”, który Christina Aguilera zarejestrowała współpracując z Pharrellem Williamsem. Z kolei w lutym w internecie ukazał się odrzut z poprzedniej płyty Aguilery – kawałek „Lolita”, z elementami salsy i latin popu.

Ostatni album z muzyką latynoską Aguilera wydała w roku 2000. Jej dotychczasową dyskografię zamyka natomiast krążek Liberation (2018), nominowany do nagrody Grammy za piosenki “Like I Do” oraz “Fall in Line” (duet z Demi Lovato).

Nadchodzące wydawnictwo – bez względu czy z muzyką hiszpańską, czy angielską – będzie dziewiątym albumem długogrającym w karierze Christiny Aguilery. Artystka ma na swoim koncie sześć nagród Grammy, a sprzedaż jej płyt oszacowano na 75-100 mln. Piosenka Aguilery “Loyal Brave True”, pochodząca z filmu Mulan, była prenominowana do Oscara.

Czytaj także
Total
0
Reakcji