mata patoreakcja

Mata grubo o Kurskim i TVP. Obrywa się także Jakimowiczowi i Krystynie Pawłowicz

Mata Patoreakcja – o tym kawałku będzie mówić (już mówi) cała Polska. Młody, jeszcze do niedawna nikomu nieznany raper po ogromnym sukcesie Patointeligencji powraca i z grubej rury uderza m.in. w Krystynę Pawłowicz, Jakimowicza czy “dziąsło” Jacka Kurskiego i TVP.

W utworze rapera Mata Patoreakcja obrywa się między innymi dziennikarzom Telewizji Polskiej i związanemu z nią Jarosławowi Jakimowiczowi. Klip, opublikowany na YouTubie przez wytwórnię SBM Label, w ciągu piętnastu godzin wyświetlono blisko 1,6 mln razy.

Mata Patoreakcja. Dostało się Pawłowicz i Jakimowiczowi

Utwór rapera Mata Patoreakcja zaczyna się słowami: “Chcą wiedzieć wszystko o Macie”. Młody artysta po sukcesie nagrania Patointeligencja w ciągu chwili stał się znany w całej Polsce. Mata rozlicza media z hipokryzji, zarzuca im, że zainteresowały się jego twórczością dopiero po wydaniu kontrowersyjnego materiału. Dziennikarze nie dawali ponoć żyć nie tylko jemu, ale też jego rodzicom, bliskim, a nawet nauczycielom szkolnym.

Mata wyśmiewa polską mentalność i obłudę mass mediów. W refrenie rapuje: “Gdyby nie licencia poetica czekałby mnie poprawczak”, sugerując, że chwała i sława słynęły na niego tylko dzięki wolności twórczej, a przede wszystkim kontrowersyjnemu pomysłowi na muzykę.

Mata Patoreakcja. Mocne uderzenie w TVP i Jacka Kurskiego.

W utworu nastoletniego rapera Mata Patoreakcja padają niecenzuralne słowa: “J*bać Telewizję Polską; Jacek Kurski – ch*j ci w dziąsło”. Artysta celuje rymami m.in. w Jarosława Jakimowicza, który po premierze Patointeligencji chciał nauczyć Matę życia w wojsku, a także Krystynę Pawłowicz, według której winę za brak pokory rapera ponosi jego szkoła – liceum im. Stefana Batorego.

Teledysk do piosenki Patoreakcja zasilają takie nazwiska i pseudonimy, jak Kuba Wojewódzki, Solar i Białas. W utworze jako sampel wykorzystany zostaje cytat ze Zbigniewa Stonogi: “Przestań mi, k**wa, rodzinę prześladować”. Później pojawia się wers samego rapera: “bo chciałbym w spokoju dorosnąć”.

Mata Patoreakcja na YouTube.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji