James Michael Tyler

James Michael Tyler – Gunther z “Przyjaciół” – walczy z rakiem. 4. stadium złośliwości

Aktor James Michael Tyler, znany jako Gunther z sitcomu Przyjaciele, wyjawił, że walczy z rakiem prostaty. Po niedawnej wizycie kontrolnej otrzymał niepokojącą diagnozę: nowotwór osiągnął czwarty stopień złośliwości.

James Michael Tyler cierpi na nowotwór. To rak prostaty

James Michael Tyler gościł w programie telewizyjnym Today, gdzie ujawnił informacje na temat swojej choroby. Od trzech lat zmaga się z rakiem prostaty, który osiąga coraz bardziej zaawansowane stadia. Aktor odkrył, że cierpi na raka podczas rutynowej wizyty u lekarza.

W rozmowie z dziennikarzem Craigiem Melvinem Tyler powiedział, że nowotwór zaczął rozprzestrzeniać się na kości. “To już późny, czwarty stopień złośliwości. Prędzej czy później rak mnie zabije”, wyznał w studiu nagraniowym. Wczoraj na Instagramie Tylera pojawił się post z załączonym zdjęciem ze szpitala, wykonanym po chemioterapii. Aktor podziękował komentującym za słowa wsparcia i zaapelował: “Badajcie się. Wczesne rozpoznanie choroby może zmienić wszystko.”

Czytaj też: Przyjaciele – Spotkanie po latach. Reżyser reunionu o stanie zdrowia Matthew Perry’ego

James Michael Tyler dołączył do fundacji mającej na celu podnoszenie świadomości o raku prostaty i chorobach nowotworowych wśród mężczyzn. W początkowej fazie choroby aktor został poddany terapii farmakologicznej. Niestety, rak dotarł do jego kości i kręgosłupa, powodując częściowy paraliż. Tyler powiedział, że nowotwór uległ mutacji na samym początku pandemii.

Tyler pozostaje najbardziej znany z roli barmana Gunthera w sitcomie Przyjaciele – pojawił się w stu pięćdziesięciu odcinkach. Niedawno gościnnie wziął udział w odcinku specjalnym – Przyjaciele: Spotkanie po latach – powstałym dzięki HBO Max. Widzowie telewizyjni kojarzą go również z seriali Hoży doktorzy, Sabrina, nastoletnia czarownica oraz Odcinki. Za główną rolę w filmie krótkometrażowym The Gesture and The Word (2020) aktor był nominowany do nagrody głównej na londyńskim festiwalu Lonely Wolf.

Total
11
Reakcji