Lisa Banes nie żyje

Lisa Banes nie żyje. Zmarła aktorka z filmów “Koktajl” i “Zaginiona dziewczyna”

Lisa Banes nie żyje. W wieku sześćdziesięciu pięciu lat zmarła amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i sceniczna, kojarzona z takimi filmami jak “Koktajl” czy ‘Zaginiona dziewczyna”. Banes została potrącona przez kierowcę skutera. Zmarła po kilkudniowej walce o życie w szpitalu.

Lisa Banes nie żyje. Została potrącona przez kierowcę

Lisa Banes, która na co dzień mieszkała w Los Angeles, zginęła w Nowym Jorku. 4 czerwca potrącił ją kierowca skutera, który następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Uderzenie było na tyle silne, że aktorka trafiła pod opiekę lekarzy w stanie krytycznym. W szpitalu Mount Sinai Morningside walczyła o życie przez dziesięć dni. Zmarła z powodu poważnego uszkodzenia mózgu.

Banes prawidłowo korzystała z przejścia dla pieszych – całkowicie winny jej śmierci jest kierowca. W Nowym Jorku pojawiła się, by wystąpić w “The Niceties” – wirtualnej adaptacji sztuki Eleanor Burgess. Manhattan Theater Club planował udostępnić projekt w streamingu.

Lisa Banes rozpoczęła karierę na początku lat osiemdziesiątych i od tego czasu wystąpiła w ponad osiemdziesięciu pięciu filmach i serialach. Debiutowała rolą w tragikomedii “Hotel New Hampshire” z udziałem Jodie Foster i Roba Lowe’a, a następnie widzieliśmy ją w serialach jak “Hemingway” czy “McCall”. Zagrała główną rolę żeńską w filmie telewizyjnym “Miłość i gniew” przy boku Malcolma McDowella, a w 1988 roku zyskała sławę dzięki komedii “Koktajl”. Pojawiła się w niej jako Bonnie – bogata 40-latka, którą uwodzi główny bohater (Tom Cruise).

Zmarła Lisa Banes – aktorka znana z “Koktajlu” i “Zaginionej dziewczyny”

W latach 1990-1992 występowała jako Doreen Morrison w serialu dramatycznym “Sprawy Rosie O’Neill”. Grała też jako pani burmistrz Anita Massengil w sitcomie “Nagi patrol”, w operze mydlanej “Tylko jedno życie” jako Eve McBain i w “Sześciu stopach pod ziemią” jako Victoria. Za gościnną rolę w “Gotowych na wszystko” w 2007 roku była nominowana do nagrody OFTA (Online Film & Television Association).

Była matką Christiny Ricci w komediodramacie “Pumpkin” (2002), przedstawicielką dużej korporacji w horrorze “Lekarstwo na życie” i Marybeth – ekranową matką Rosamund Pike – w thrillerze “Zaginiona dziewczyna”. Za tę ostatnią rolę była nominowana do nagród stowarzyszeń krytyków w Georgii i Ohio. Jej filmografię zamyka serial Amazon Prime Video “Oni: Pakt” (2021).

Lisa Banes grała też w teatrze, między innymi broadwayowskim. Pojawiła się w adaptacji farsy Neila Simona “Rumors” (1988) oraz w musicalu “High Society” wraz z Anną Kendrick. Żoną aktorki była Kathryn Kranhold, związana z organizacją non-profit Center for Public Integrity.

Total
1
Reakcji