Fundacja Równorodność

Holland, Tokarczuk i Rubik wspierają Fundację Równorodność

W Polsce oficjalnie wystartowała Fundacja Równorodność – w zamyśle ma być naszą własną odpowiedzią na organizację charytatywną Stonewall. Equaversity Foundation będzie walczyć z dyskryminacją osób LGBTQ w społeczeństwie. Jej działalność wspierają m.in. Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk, Anja Rubik i Antoni Porowski.

Na Twitterze pojawiło się już konto “@equaversity”, a jego administratorzy dumnie obwieszczają: “Walczymy o równe prawa dla społeczności LGBT w Polsce. Możemy zwyciężyć. Razem.”

Fundacja Równorodność – Antoni Porowski i Anja Rubik walczą o prawa osób LGBT+

W pierwszym poście Fundacji Równorodność na Twitterze czytamy:

— Sytuacja społeczności LGBT w Polsce wymaga akcji. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy przedstawić członków rady, których misją – podobnie jak całej fundacji – będzie dążenie do poprawy sytuacji osób LGBT w naszym kraju.

Jako pierwsi swoje wsparcie dla Fundacji Równorodność okazali: reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland, pisarka i laureatka Nagrody Nobla Olga Tokarczuk, reżyserka i storyboardzistka Kasia Adamik, aktor i gwiazdor programu Netfliksa Queer Eye Antoni Porowski, wokalistka Mary Komasa oraz supermodelka i działaczka społeczna Anja Rubik.

Czytaj też: Nie tylko Piasek. Zaskakujące coming outy polskich gwiazd

Z oficjalnej strony internetowej Fundacji Równorodność dowiadujemy się, że w Polsce sam fakt bycia gejem lub lesbijką może sprawić, że dana osoba traktowana jest jak “wróg ojczyzny”. Na homofobiczną retorykę nie godzą się ambasadorzy fundacji, wśród których znaleźli się m.in. laureatka Nagrody Nobla, wielokrotnie nagradzana za granicą reżyserka oraz gwiazdor hitowej produkcji Netfliksa – na Instagramie obserwowany przez 4,5 mln internautów.

Tokarczuk i Holland ambasadorkami Fundacji Równorodność

Antoni Porowski jest Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia. W poście na Instagramie pisze:

— Z dumą ogłaszam, że dołączyłem do grupy prawdziwych kozaków i bezinteresownych działaczy na rzecz LGBTQ. Jako syn polskiej pary i mężczyzna o płynnej seksualności mam obowiązek, by chronić moich queerowych przyjaciół z Polski.

Wiadomość Porowskiego kończą słowa napisane w języku polskim: “Kocham was wszystkich”. Post 37-latka skomentowała m.in. Anja Rubik, która na swoim Instagramie żali się, że “w Polsce społeczność LGBT+ znajduje się pod ostrzałem państwa i Kościoła”. Supermodelka liczy, że uruchomiona niedawno Fundacja Równorodność poprawi jakość życia osób nieheteronormatywnych w naszym kraju – że dzięki powszechnie znanym ambasadorom uda się “szerzyć świadomość na temat homofobii w Polsce i uzbierać fundusze na dalsze prowadzenie przedsiębiorstwa”.

Fundacja Równorodność chce, by walka polskiego rządu z “ideologią LGBT+” dobiegła końca: konieczne są natychmiastowe działania mające na celu ochronę gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Zarządcy chcą, by Równorodność zaczęła wkrótce funkcjonować jako organizacja parasolowa.

W ubiegłym miesiącu Polska zyskała niechlubny tytuł największego homofoba UE w raporcie sporządzonym przez ILGA-Europe.

Total
0
Reakcji