Scott Adkins

Gwiazdor kina kopanego Scott Adkins u boku Reevesa w filmie “John Wick 4”

Scott Adkins negocjuje warunki współpracy ze studiem Lionsgate przy filmie “John Wick 4” (alternatywnie: “John Wick: Chapter 4”). Gwiazdor kina kopanego i jeden z najbardziej ikonicznych aktorów filmów akcji klasy “B” ma spore szanse pojawić się u boku Keanu Reevesa w gorąco wyczekiwanej kontynuacji.

Rośnie obsada filmu John Wick: Chapter 4

Liosngate wciąż kompletuje obsadę filmu “John Wick 4”, choć prace nad projektem oficjalny już wystartowały – pierwszy klaps na planie zdjęciowym padł 28 czerwca. Z tej okazji wytwórnia podzieliła się oficjalnym fotosem produkcyjnym. Na razie nie wiemy, kogo zagrałby w sequelu Scott Adkins. Biorąc jednak pod uwagę jego dorobek i katalog ról filmowych, na ekranie miałby szansę zademonstrować swoje znakomite umiejętności w sztukach walki.

Keanu Reeves powraca w czwartym “Johnie Wicku” jako bohater tytułowy – elitarny płatny morderca, a znany z “Mulan” i “Ip Mana” Donnie Yen zagra jego “starego przyjaciela”. Postać Yena będzie miała historię podobną do Wicka, obu panów łączą też wspólni wrogowie. Możliwe, że jednego z przeciwników odegra właśnie Adkins – który na przemian pojawia się w filmach jako protagonista lub czarny bohater. Niedawno angaż do jednej z ról drugoplanowych otrzymał Bill Skarsgård (“To”, “To: Rozdział 2”), a w obsadzie znajdują się też Rina Sawayama i Hiroyuki Sanada.

Stanowisko reżyserskie ponownie objął Chad Stahelski (“John Wick” 1–3, serial “Rain”), a scenariusz przygotowali Shay Hatten i Michael Finch, zastępując Dereka Kolstada. Akcja sequela będzie toczyć się w Nowym Jorku, Japonii, Berlinie i Paryżu.

Scott Adkins w filmie John Wick 4

Scott Adkins rozpoczął swoją karierę na początku lat dwutysięcznych. W 2001 roku zagrał epizod w komedii sensacyjnej “Agent z przypadku” z udziałem Jackiego Chana, ale prawdziwy przełom przyszedł dopiero pięć lat później, gdy ukazał się film “Champion 2”. Rola Yuriego Boyki przysporzyła Adkinsowi całą armię fanów, a po występach w dwóch kontynuacjach (“Champion 3: Odkupienie” i “4: Walka o honor”) aktor został prawdziwą ikoną współczesnego kina akcji.

Do znanych tytułów w aktorskim CV Scotta Adkinsa należą “Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia”, “Ninja”, “Ninja: Cień łzy”, “Niezniszczalni 2”, “Krzyżowy ogień”, “Ultimatum Bourne’a” oraz “Legenda Herkulesa”. 26 czerwca na Instagramie Adkinsa pojawił się wpis informujący, że właśnie zakończono zdjęcia do horroru komediowego “Day Shift”, powstającego dla Netfliksa. W poście oznaczono Jamiego Foxxa, Dave’a Franco i Steve’a Howeya – cała trójka również występuje w filmie.

Scott Adkins
Scott Adkins i Dave Franco – zdjęcie z planu filmu “Day Shift” / Foto Prime News: instagram.com/thescottadkins
Total
1
Reakcji