Riddick 4: Furya

Vin Diesel o filmie “Riddick 4”: “prędzej czy później na pewno powstanie”

“Riddick 4: Furya” to tytuł nowej odsłony serii “Riddick” z udziałem Vina Diesela. Aktor, który wsławił się dzięki występowi w pierwszej części, potwierdził niedawno, że film na pewno powstanie – pytanie tylko, kiedy. 53-letni Diesel zaznacza, że jest gotowy do pracy i podróży – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sequel będzie kręcony w Australii.

Seria “Riddick” (2000-2013) liczy sobie trzy filmy. Główny bohater, grany przez Diesela, jest byłym żołnierzem i kosmicznym więźniem, który posiada dar widzenia w ciemności.

Riddick 4: Furya – kiedy premiera?

Scenariusz czwartej odsłony przygodowej sagi – pod tytułem “Riddick 4: Furya” – przygotował ponoć David Twohy, który był fabularzystą i reżyserem każdej poprzedniej części. Vin Diesel rzadko podejmuje temat w rozmowach z dziennikarzami, ale podczas wywiadu dla serwisu “Games Radar” uchylił rąbka tajemnicy. Jego słowa bardzo ucieszyły fanów cyklu:

— David Twohy napisał kapitalny skrypt. To kwestia czasu, rozplanowania czasowego, kiedy dostaniemy szansę wejść na plan. Wierzę, że zdjęcia powstaną w Australii.

Wypowiedź, choć zdawkowa, daje nadzieję, że doczekamy się wreszcie “Riddicka 4”. Poprzedni film z serii, zatytułowany po prostu “Riddick”, ukazał się w 2o13 roku i od tego czasu o powrocie bohatera niewiele mówiono. Wszystko to pomimo przyzwoitego wyniku kasowego – obraz zgarnął w notowaniach box-office’u prawie 100 mln dolarów, podczas gdy jego budżet wynosił 38 mln.

Czytaj też: Gwiazdor kina kopanego Scott Adkins u boku Reevesa w filmie “John Wick 4”

Szkic scenariusza “czwórki” został opracowany już w 2019 roku. Na razie nie wiadomo, kto zagrałby w filmie poza Vinem Dieselem. Plotki mówią jednak o powrocie Davida Twohy’ego na stanowisku reżysera.

Ponoć poza filmem “Riddick 4: Furya” wkrótce ma ukazać się też gra komputerowa, nawiązująca do tytułowej postaci. Ponad piętnaście lat temu na rynku pojawiła się gra “Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay”, która według Diesela była wielkim sukcesem i zasługuje na “nowy rozdział”.

Total
55
Reakcji