Red One Dwayne Johnson

Dwayne Johnson w bożonarodzeniowym filmie akcji od twórcy “Szybkich i wściekłych”

Dwayne Johnson idzie w ślady Bruce’a Willisa. Najlepiej opłacany aktor świata wystąpi w produkcji “Red One”, określanej jako “christmasowy” film akcji. Będzie on toczył się podczas świąt Bożego Narodzenia i ponoć pojawi się w nim… sam Święty Mikołaj. Scenarzystą jest Chris Morgan (“Szybcy i wściekli 7”).

Najsłynniejszym świątecznym filmem z gatunku kina sensacyjnego pozostaje, oczywiście “Szklana pułapka”. Produkcja, która wzniosła Bruce’a Willisa na szczyt aktorskiego Olimpu, została uznana za najlepszy bożonarodzeniowy obraz w głosowaniu czytelników magazynu “Empire” w 2015 roku.

Red One – Dwayne Johnson w świątecznym filmie akcji

Film “Red One” powstanie dzięki wytwórni Seven Bucks Productions i będzie należał do Amazon Studios. Scenariusz przygotował Chris Morgan – odpowiedzialny za fabułę siedmiu odsłon serii “Szybcy i wściekli”. Jednym ze skryptów autorstwa Morgana jest ten do filmu “Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, w którym Dwayne Johnson wystąpił jako tytułowy agent Ochrony Służb Dyplomatycznych. Materiały do scenariusza “Red One” dostarczył Hiram Garcia – prezes ds. produkcji w Sevens Bucks.

Do produkcji Garcii należą “Jumanji: Przygoda w dżungli”, “Rampage: Dzika furia” czy “Baywatch: Słoneczny patrol”. We wszystkich trzech obrazach pojawia się Johnson – można powiedzieć, że panowie cenią sobie wspólną pracę. Obecnie Garcia szykuje adaptację książki “The Janson Directive” (w roli głównej John Cena) oraz reboot “Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy”.

Szczegóły dotyczące projektu “Red One” trzymane są w tajemnicy. Amazon zapowiedział wstępnie, że film będzie “przesycony adrenaliną” i został pomyślany jako komedia sensacyjna z wątkiem przygodowym. Ma być nowym spojrzeniem na gatunek kina bożonarodzeniowego. Wytwórnia chce też, by “Red One” trafił w gusta wszystkich grup wiekowych oraz obu płci (ang. four-quadrant movie).

Kilka portali filmowych sugeruje, że tytuł odnosi się do czerwonego stroju Świętego Mikołaja. Dwayne Johnson zagra główną rolę i będzie jednym z producentów. Stanowiska producenckie obejmą też Hiram i Dany Garcia, a także Chris Morgan. Zdjęcia do “Red One” ruszą w 2022 roku, a sam film ma ukazać się za około dwa lata.

Filmografią Dwayne “The Rocka” Johnsona zamyka serial “Young Rock”. Już za miesiąc na ekranach kin pojawi się film przygodowy z jego udziałem, “Wyprawa do dżungli”.

Total
70
Reakcji