John Wick 4

“John Wick: Chapter 4” – pierwsze oficjalne zdjęcie z planu

Nareszcie: na planie zdjęciowym filmu “John Wick: Chapter 4” padł już pierwszy oficjalny klaps. Lionsgate podzielił się fotosem produkcyjnym, na którym widzimy krzesło reżysera wraz z tytułem kontynuacji – stoi na neonowo oświetlonym, zielono-seledynowym tle.

Na twitterowym profilu filmu napisano krótko: “Zaczęło się. #JohnWick4 wszedł w fazę produkcji.”

John Wick 4 – zdjęcie z planu

Start zdjęć oficjalnie przypadł na 28 czerwca. “John Wick: Chapter 4” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich miesięcy. Jego reżyserem będzie Chad Stahelski, który odpowiadał też za powstanie poprzednich trzech odsłon “Wicka”. Film może obrać nieco inny kierunek fabularny – scenariusz przygotowali bowiem Shay Hatten i Michael Finch, dotąd niezwiązani z serią. Obecnie szacuje się, że sequel wejdzie na ekrany kin za jedenaście miesięcy – 27 maja 2022 roku.

W filmie akcji “John Wick: Chapter 4” Keanu Reeves powraca jako elitarny płatny morderca, a znany z kina o sztukach walki Donnie Yen zagra jego “starego przyjaciela”. Postać Yena będzie miała historię podobną do Wicka, a z głównym bohaterem łączą go też wspólni wrogowie. Niedawno angaż do jednej z ról drugoplanowych otrzymał Bill Skarsgård (“To”, “To: Rozdział 2”). W obsadzie znajdują się też Rina Sawayama i Hiroyuki Sanada.

Ponoć akcja czwartego “Johna Wicka” ma rozgrywać się w Japonii, Europie (m.in. Paryżu i Berlinie) oraz Nowym Jorku. Prace na planie zostały znacząco opóźnione, bo Stahelski w międzyczasie nawiązał współpracę z Laną Wachowski przy innej filmowej “czwórce”: “Matriksie 4”.

Scenariusz wszystkich poprzednich odsłon serii “John Wick” napisał Derek Kolstad. Tym razem nie powrócił jako fabularzysta – był zajęty pracą przy skrypcie filmu “Nikt”, z Bobem Odenkirkiem. Być może Kolstad napisze scenariusz do “Johna Wicka 5”, który został zapowiedziany już w sierpniu 2020 roku.

Poprzednia odsłona sensacyjnej sagi, “John Wick 3”, ukazała się dwa lata temu i zebrała bardzo dobre recenzje krytyków. Była też hitem box-office’u i najlepiej zarabiającym filmem w serii. Cała trylogia zgarnęła dotąd blisko 584 mln dolarów.

Total
66
Reakcji