Aquaman 2

Zimno wszędzie, śnieżnie wszędzie. Zdjęcie z planu “Aquamana 2”

James Wan podzielił się na Instagramie pierwszym zdjęciem z planu filmu “Aquaman 2” (pełny tytuł: “Aquaman and the Lost Kingdom”). Reżyser powraca do podwodnego królestwa Atlantydy wraz z Jasonem Momoą i Amber Heard. 28 czerwca w harmonogramie produkcyjnym figurował jako wejście na plan zdjęciowy.

Post Wana zdobył dotąd 53 tys. polubień i 650 komentarzy. Ekscytację nowym projektem reżysera wykazali między innymi filmowcy Adam Robitel, Steven C. Miller, Ashley Laurence, George Young i Jasin Boland.

Aquaman 2
Aquaman 2 zdjęcie z planu / Foto Prime News: instagram.com/creepypuppet

Aquaman 2 – pierwsze zdjęcie z planu, start produkcji

Na zdjęciu Jamesa Wana widzimy oblodzoną jaskinię, której ściany zdobią zaostrzone sople, a także klaps filmowy z roboczym tytułem dzieła (“Necrus”). Zagorzali fani komiksów z serii DC mogą wiedzieć, że Necrus to nazwa podwodnego miasta, które po raz pierwszy przedstawiono w wydawnictwach z lat sześćdziesiątych.

James Wan wyreżyserował już pierwszego “Aquamana” z 2018 roku, który zainkasował ponad 1,1 mld dolarów na całym świecie. W rolach przodujących powracają w sequelu między innymi Jason Momoa (jako tytułowy bohater), Amber Heard (jako wojownicza Mera), Patrick Wilson (jako jego ekranowy brat, Orm Marius alias Ocean Master) czy Yahya Abdul-Mateen II (jako David Kane alias Black Manta).

Według Wana druga odsłona serii o Aquamanie będzie bardziej osadzona w świecie rzeczywistym, kręcona “na poważnie”. Wiemy też, że film nie będzie adaptacją konkretnego wydawnictwa DC, a stylistycznie ma nawiązywać do kina komiksowego z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Czytaj też: Pierwsze spojrzenie – Michael Keaton jako Batman w filmie “The Flash”

Premiera filmu “Aquaman 2” została zaplanowana na grudzień 2022 roku. Sequel zrealizowany będzie z rozmachem, a przed i za kamerą przewiną się setki, jeśli nie tysiące członków ekipy realizatorskiej (w tym statystów).

Fabuła “Aquamana 2” pozostaje nieznana – wiemy jedynie, że widowisko będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. W sequelu zobaczymy też Temuerę Morrisona i Pilou Asbæka. Scenariusz przygotował David Leslie Johnson-McGoldrick (“Obecność 3: Na rozkaz diabła”, “Sierota”).

Total
1
Reakcji