Quentin Tarantino

Quentin Tarantino żegna się z pracą reżysera. Nakręci jeszcze tylko jeden film

Quentin Tarantino ogłosił, że powoli żegna się z zawodem reżysera. W programie Real Time with Bill Maher – nadawanym przez HBO – opowiedział, że ma w planach nakręcić jeszcze tylko jeden film, a następnie przechodzi na emeryturę i schodzi ze sceny. Ostatni pełny metraż Tarantino będzie jedenastym w jego karierze.

Ceniony reżyser zaprzeczył przy okazji, że jego nowym filmem będzie reboot Wściekłych psów z 1992 roku.

Quentin Tarantino – ostatni film. Reżyser kończy karierę

W rozmowie z Billem Maherem Quentin Tarantino powiedział też, że przez chwilę planował powstanie reboota Wściekłych psów, ale zrezygnował z tego pomysłu. Prowadzący zapytał 58-letniego reżysera, dlaczego zamierza porzucić pracę przy filmach w “czasie swojej świetności”. Następnie wspomniał Wściekłe psy. Uznał, że Tarantino stworzyłby świetny reboot, kręcąc go z nowej, uwspółcześnionej perspektywy.

Twórca Pulp Fiction powiedział, że początkowo chciał dokonać reimaginacji swoich Psów, ale wybrał inny projekt jako swoje finałowe dzieło. Uznał, że do ponownych odwiedzin kultowych Reservoir Dogs zniechęcił go… internet, a właściwie hejterskie komentarze, jakimi uderzaliby w film internauci. “Myślałem o tym, ale zrezygnowałem”, dodał Tarantino.

Tarantino stwierdził, że z wiekiem filmowcy “wcale nie stają się lepsi”: “Gdyby Don Siegel porzucił karierę w 1979 roku, jego ostatnią produkcją byłaby Ucieczka z Alcatraz – co to było za dzieło!”

Reżyser gościł w programie Mahera, promując książkę na podstawie komedii kryminalnej Pewnego razu… w Hollywood. Jego słowa o zerwaniu ze światem filmu obiły się głośnym echem w mediach. Wygląda na to, że kolejny pełny metraż Tarantino będzie ostatnim w jego karierze – jedenastym z kolei. Na razie nie wiadomo, jaki tytuł nosi następny projekt reżyserski 58-latka.

Wcześniejsze spekulacje mówiły o nowej odsłonie Star Treka, ale później Tarantino wspominał też o projekcie Django/Zorro (adaptującym jego własny komiks).

Do najważniejszych pozycji Quentina Tarantino należą Pulp Fiction, Django, Bękarty wojny i Kill Bill.

Total
0
Reakcji