Tobey Maguire

Tobey Maguire dołącza do Margot Robbie i Brada Pitta w filmie Chazelle’a

Tobey Maguire – słynny ekranowy Spider-Man z produkcji Sama Raimiego – dołączył do obsady nowego filmu Damiena Chazelle’a. Dramat “Babylon” już teraz zwraca uwagę za sprawą związanych z nim nazwisk. Do współpracy reżyser “La La Land” zaprosił między innymi Margot Robbie (“Legion samobójców: The Suicide Squad”) i Brada Pitta (“Pewnego razu… w Hollywood”).

Tobey Maguire w filmie Babylon Damiena Chazelle’a

Tobey Maguire ostatni raz pojawił się na dużym ekranie w 2014 roku – to wtedy ukazał się film biograficzny “Pionek”, o szachiście Bobbym Fischerze. Aktor wystąpił potem w animacji “Dzieciak rządzi”, ale jedynie w roli głosowej, jako narrator. Poza tym nie zagrał nigdzie przez siedem lat. Do najbardziej znanych tytułów w dorobku Maguire’a należą “Niepokonany Seabiscuit”, “Cudowni chłopcy”, “Las Vegas Parano”, “Chłopięcy świat” i seria “Spider-Man”.

Poza Maguire’em w filmie “Babylone” zobaczymy też Pitta, Robbie, Olivię Wilde (“Dr House”, “Richard Jewell”) oraz Phoebe Tonkin (“The Originals”, “Tajemny krąg”). Jedną z ról wynegocjował też Spike Jonze – znany przede wszystkim jako reżyser. Jonze był nominowany do Oscara za reżyserię filmu “Być jak John Malkovich” (1999). Za scenariusz melodramatu “Ona” (2013) wygrał Nagrodę Akademii Filmowej.

Inni aktorzy związani z nowym projektem Damiena Chazelle’a to: Samara Weaving (“Zabawa w pochowanego”), Katherine Waterston (“Obcy: Przymierze”), Max Minghella (“Spirala: Nowy rozdział serii Piła”), Lukas Haas (“Pierwszy człowiek”), Eric Roberts (“Uciekający pociąg”), Li Jun Li, Rory Scovel, Jovan Adepo, P.J. Byrne, Damon Gupton oraz Flea (“Moje własne Idaho”), członek Red Hot Chili Peppers.

“Babylon” powstaje dla wytwórni Paramount i został określony jako “«Wielki Gatsby» na sterydach”. Gwiazdorsko obsadzony film będzie toczył się pod koniec lat dwudziestych ubiegłego stulecia, w czasach, kiedy kino przechodziło transformację, a produkcje nieme zostały wygryzione przez filmy dźwiękowe. Fabuła skupi się na pracownikach branży filmowej i zmianach w systemie produkcyjnym. Niektórzy bohaterowie będą postaciami autentycznymi, a inni – fikcyjnymi.

Producentami filmu będą Olivia Hamilton, Marc Platt i Matthew Plouffe, a producentami wykonawczymi – Adam Siegel i Helen Estabrook. Zdjęcia do “Babylon” ruszą w przyszłym tygodniu w Los Angeles. Twórcy chcą, by film ukazał się w kinach 25 grudnia 2022 roku.

Total
1
Reakcji