Halloween Kills

Zwiastun “Halloween Kills”: Michael Myers wyrzyna aż miło

W połowie października na ekranach zadebiutuje film Halloween Kills – kolejna odsłona kultowej serii zapoczątkowanej przez Johna Carpentera. Właśnie pojawił się pełny zwiastun horroru, który zapowiada, że w nowej części Halloween Michael Myers będzie miał okazję krwawo zatriumfować, a filmowy body count okaże się naprawdę wysoki.

W trailerze prominentnie umieszczono też postać Laurie Strode, którą gra Jamie Lee Curtis. Twarda bohaterka chce raz na zawsze rozprawić się z psychopatycznym mordercą, który zabił dziesiątki bliskich jej osób. Z ust Curtis padają słowa: “Idę po ciebie, Michael” – trochę jakby w odwołaniu do sceny z filmu Rambo II (“Murdock, I’m coming to get you”).

Halloween Kills – zwiastun. Kiedy premiera?

Laurie Strode dostaje w zwiastunie wiele “twardzielskich” one-linerów – kolejny to: “Dziś umiera zło”. W ostatniej scenie Halloween z 2o18 roku morderczy Michael Myers wpadł w zasadzkę, z której potencjalnie nie miał już ucieczki. Ponieważ seria wielokrotnie przywracała go do życia, zabójca nawiedzi ulice Haddonfield po raz kolejny – wygląda na to, że ucieknie z pułapki Laurie.

W sequelu Halloween wracają: Jamie Lee Curtis jako Strode, Judy Greer jako jej córka, Karen Nelson, Andi Matichak jako Allyson Nelson. Kyle Richards (Żony Beverly Hills) i Anthony Michael Hall pojawią się w rolach Lindsey Wallace i Tommy’ego Doyle’a – aktorzy grali te postacie jako dzieci, u Johna Carpentera w oryginalnym Halloween (1978). Nancy Stephens występuje jako Marion Chambers – będzie to jej czwarty film z serii. Charles Cyphers powraca jako szeryf Leigh Brackett, a bezwzględnego mordercę Michaela Myersa grają na przemian Nick Castle i James Jude Courtney. Światową premierę filmu zaplanowano na 14 października 2021 roku.

Halloween Kills toczy się w 2018 roku, tuż po wydarzeniach z ostatniej odsłony. Laurie Strode wspólnie z rodziną podejmuje współpracę z innymi osobami, które uszły z życiem Myersowi. Grupa będzie próbowała raz na zawsze unicestwić psychopatycznego zabójcę. Wciąż czyha on na ulicach Haddonfield w stanie Illinois.

Halloween Kills – nowy film w kultowej serii

Reżyser David Gordon Green, który nakręcił też Halloween z 2018 roku, powiedział:

Halloween Kills to film o strachu ogarniającym całe społeczeństwo, o paranoi, sianiu dezinformacji i zbiorowej paniki. To rzecz jasna horror do popcornu i żaden głębszy komentarz, ale czasem dzieją się dziwne rzeczy. Żyjemy w interesujących czasach – najlepszych, by wydać taki film.

Co ciekawe w zwiastunie Halloween Kills pojawiają się easter eggi nawiązujące do innych horrorów. W jednym krótkim ujęciu widzowie mają szansę wyłapać ikoniczne maski, jakie wykorzystano w Halloween 3: Sezonie czarownic (1982).

W Halloween Kills grają też Will Patton, Dylan Arnold, Omar Dorsey i Thomas Mann. John Carpenter skomponował filmową ścieżkę dźwiękową i był jednym z producentów wykonawczych. Główny producent to, oczywiście, Jason Blum (Blumhouse Productions). Kolejna odsłona serii, o wymownym tytule Halloween Ends, ma ukazać się w październiku 2022 roku.

Total
71
Reakcji