Bones & All

Pierwsze spojrzenie: “Bones & All”. Timothée Chalamet w kanibalistycznym love story

O filmie Bones & All w reżyserii Luki Guadagnino pisaliśmy już kilkukrotnie. Projekt zapowiadany jest jako kanibalistyczna historia miłosna i ma szansę namieszać w filmowym świecie po swojej premierze. Data nie została jeszcze ustalona, a na planie zdjęciowym wciąż kręcone są kolejne sceny. Do sieci trafił właśnie pierwszy produkcyjny fotos.

Bones & All to opowieść o niemożliwości kochania, a przy tym o potrzebie bycia kochanym. Film okraszony będzie retro klimatem – dzieje się bowiem za czasów prezydentury Ronalda Reagana. Na zdjęciu z planu widzimy Timothéego Chalameta – w różowej koszuli, z czerwonymi, pofalowanymi włosami, z gołym torsem – oraz partnerującą mu Taylor Russell.

Bones & All
Bones & All – zdjęcie z planu, a na nim Timothée Chalamet / Foto Prime News: “Deadline”, Yannis Drakoulidis, Frenesy Film Comp.

Bones & All – pierwsze zdjęcie z planu

Timothée Chalamet i Taylor Russell grają w Bones & All kochanków spoza społecznego marginesu. Spotykają się przypadkiem i odbywają wspólną podróż – mają do pokonania tysiąc mil, odwiedzają amerykańskie skanseny, opustoszałe miasteczka, jeżdżą polnymi drogami. Tak będzie przedstawiać się w filmie państwo Ronalda Reagana – Bones & All może nosić cechy krytyki politycznej.

Luca Guadagnino z bohaterów swojego nowego filmu uczynił outsiderów. Finałowe sceny odpowiedzą na pytanie, czy ich inność i dziwność zniszczą rodzące się, palące uczucie. Wszystkie drogi w Bones & All mają prowadzić postaci do traumatycznych wydarzeń z ich przeszłości.

Russell występuje w filmie jako główna protagonistka, Maren Yearly. Wkraczająca w dorosłość dziewczyna przemierza kraj w poszukiwaniu ojca. Nigdy go nie poznała, a ponieważ boryka się z nietypowymi skłonnościami, chce odkryć prawdę o swoim pochodzeniu. Maren codziennie próbuje poskromić w sobie żądzę krwi i brutalnych morderstw. Po cichu marzy o zjadaniu tych osób, które najbardziej ją kochają.

Chalamet dostał rolę Lee, partnerującego Maren w mrocznej podróży. Bones & All adaptuje powieść Camille DeAngelis o tym samym tytule i zapowiadany jest jako miks horroru z kinem coming-of-age (o dorastaniu). W filmie grają też Chloë Sevigny, Michael Stuhlbarg, André Holland, Francesca Scorsese, Jessica Harper, Mark Rylance i David Gordon Green.

Bones & All – Timothée Chalamet znów kręci z Guadagnino

Chalamet i Guadagnino pracowali wcześniej przy melodramacie Tamte dni, tamte noce. Film Bones & All powstaje w Cincinnati w stanie Ohio – jest pierwszą produkcją reżysera kręconą w Stanach Zjednoczonych. W niedawnym wywiadzie Guadagnino wyznał:

— Zawsze byłem bez reszty pochłonięty amerykańską kulturą, amerykańskim kinem i tutejszymi krajobrazami. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy z powodu swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie miesiące, spędzone w USA, były wspaniałe. Poznałem część kraju, która jest piękna i nieodkryta.

Guadagnino powiedział, że tylko Chalamet będzie w stanie udźwignąć ciężar roli Lee:

— Timothée jest fantastycznym artystą. Kiedy widzę, jak jego kariera wystrzeliła, czuję się dumny. Mam dla niego w zanadrzu postać, jakiej dotąd nigdzie nie stworzył – postać ujmującą, ale łamiącą serce.

Total
92
Reakcji