Operation Seawolf

Dolph Lundgren i Frank Grillo na pokładzie okrętu podwodnego. Thriller o II wojnie światowej

Dolph Lundgren i Frank Grillo razem w filmie akcji. Aktorzy, znani jako etatowi twardziele, wystąpili w widowisku “Operation Seawolf”, które będzie toczyć się za czasów II wojny światowej. Film wyreżyserował Steven Luke. Obecnie projekt wszedł w fazę postprodukcji i ma ukazać się za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Operation Seawolf – Dolph Lundgren i Frank Grillo w filmie wojennym

“Operation Seawolf” zapowiadany jest jako thriller sensacyjny z wątkiem morskim. Akcja rozegra się w ostatnich dniach II wojny światowej, kiedy Niemcy desperacko próbują pokonać grupę państw sprzymierzonych w walce przeciw koalicji nazistowskiej. Ostatni zachowany okręt podwodny zostaje wysłany z ambitną misją: ma dopłynąć aż do wybrzeży Nowego Jorku i zaatakować USA. Na pokładzie U-Boota znajdą się Dolph Lundgren (“Aquaman”) oraz Frank Grillo (“Bodyguard i żona zawodowca”).

Zdjęcia do filmu zostały ukończone i obecnie znajduje się on na etapie postprodukcji. Tytuł zaprezentowano podczas trwających właśnie canneńskich targów filmowych, które odbywają się w trybie wirtualnym. Został odkupiony przez kilku światowych dystrybutorów – w Stanach Zjednoczonych za promocję filmu będzie odpowiedzialne studio VMI Worldwide, a za dystrybucję – Shout! Studios.

Reżyserem “Operation Seawolf” jest Steven Luke – aktor, producent i reżyser, specjalista do spraw kina wojennego. Luke wyreżyserował dotąd dwa obrazy (“Wunderland” z Tomem Berengerem i “The Great War” z Ronem Perlmanem). Maczał też palce przy takich tytułach, jak “Making a Killing” czy “Oddział wyrzutków” – na planie drugiego filmu poznał Dolpha Lundgrena.

Producentami “Operation Seawolf” są Andre Relis (“Bałkańska vendetta”), Todd Lundbohm (“The Fallout”) i sam Steven Luke. Projekt sfinansowały wytwórnie 828 Media Capital oraz VMI. Podczas targów w Cannes film udało się sprzedać dystrybutorom w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej, Japonii, Izraelu, Skandynawii, Turcji, Afryce czy we Włoszech. Premiera “Operation Seawolf” odbędzie się w 2022 roku, choć konkretna data nie jest na razie znana.

W thrillerze “Operation Seawolf” grają też Hiram A. Murray, Luke Steinborn, Edgar Damatian, Anthony Robertson, Rahmaan Patterson, Darrin Barber i Hayden Mackey. Poniżej promocyjny plakat filmu.

Operation Seawolf
Operation Seawolf – plakat filmu / Foto Prime News: Schuetzle Company Prod., VMI Worldwide, 828 Media Capital
Total
1
Reakcji