Shazam! Fury of the Gods

“Shazam! Fury of the Gods”: zdjęcie z planu, aktorzy szpanują kostiumami

David F. Sandberg opublikował na Twitterze pierwsze zdjęcie z planu Shazam! Fury of the Gods, na którym widzimy pełną, główną obsadę filmu. Na fotografii pozuje szóstka aktorów w superbohaterskich kostiumach. Centrum zdjęcia okupuje, oczywiście, Zachary Levi jako tytułowy heros o nadludzkich umiejętnościach.

U boku Leviego pojawili się: Adam Brody jako Freddy Freeman, Meagan Good jako Darla Dudley, D.J. Cotrona jako Pedro Peña, Ross Butler jako Eugene Choi oraz Grace Fulton jako Mary Bromfield.

Shazam! Fury of the Gods – zdjęcie z planu

David F. Sandberg, reżyser filmu Shazam! Fury of the Gods (alternatywnie znanego jako Shazam 2), wrzucił zdjęcie do sieci, bo nie chciał, by fani poznali kostiumy superbohaterów dzięki przeciekom. W ten sposób fotografię udostępniono oficjalnie na jego profilu w serwisie Twitter. Gołym okiem widać, że strój Zachary’ego Leviego dużo lepiej przylega do jego sylwetki – ubiór z pierwszego Shazam! (2019) wydawał się “pulchniejszy”, dziwnie powypychany w okolicy ramion i torsu.

Kolory kostiumów są bardziej stonowane, a ich materiał ma bardziej urozmaiconą teksturę. Jeżeli kostium Shazama w pierwszym filmie mógł wydawać się kampowy i parodystyczny, ten w “dwójce” będzie już przypominał odzienie z klasycznego kina superbohaterskiego. Sandberg postanowił podzielić się oficjalnym fotosem produkcyjnym, zanim do sieci trafiłyby kiepskiej jakości zdjęcia od paparazzich.

Czytaj też: Pierwsze spojrzenie – Michael Keaton jako Batman w filmie The Flash

Shazam 2 lub Shazam! Fury of the Gods – kiedy premiera?

Zachary Levi powraca w sequelu w roli tytułowej. Shazam, jako postać z wydawnictw DC, uznany został za jednego z pięćdziesięciu najlepszych komiksowych superbohaterów według portalu “IGN”. Lucy Liu i Helen Mirren wystąpią w filmie jako córki Atlasa – Hespera i Kalypso. W obsadzie zobaczymy też m.in. Jacka Dylana Grazera, Ashera Angela, Rachel Zegler i Iana Chena.

Zdjęcia do filmu Shazam! Fury of the Gods wystartowały 26 maja w Atlancie w stanie Georgia. Produkcja została znacząco opóźniona z powodu pandemii koronawirusa – pierwotnie wejście aktorów na plan miało nastąpić już w połowie 2020 roku. Warner Bros. wprowadzi sequel na ekrany kin w czerwcu 2023 roku.

Poprzedni film o superbohaterze Shazamie ukazał się dwa lata temu i zgarnął 366 mln dolarów w kinach dookoła świata. Ekranizacja komiksów DC została dobrze odebrana zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych. W serwisie Rotten Tomatoes, agregującym recenzje, Shazam! otrzymał 90 proc. pozytywnych opinii. Obraz nominowano do czterech Saturnów i trzech nagród Teen Choice.

Postać Shazama stworzyli w latach czterdziestych Bill Parker i Charles Clarence “C. C.” Beck. Bohater pierwotnie ukazywał się w wydawnictwach Fawcett Comics, ale później prawa do Shazama przejął koncern DC. Do supermocy Shazama należą zdolność teleportacji i telepatii, nieśmiertelność, nadludzka szybkość i “boska” siła.

Total
1
Reakcji