Hellraiser reboot

Reboot “Hellraisera: Wysłannika piekieł”. Wybrano aktorkę do roli “żeńskiego Pinheada”

Wytwórnia Spyglass Media przygotowuje reboot horroru Hellraiser: Wysłannik piekieł. Właśnie wytypowano odtwórczynię roli głównej – wygląda na to, że studio chce odwrócić w filmie role płciowe, a z ikonicznego Pinheada planuje uczynić… kobietę. Aktorka Odessa A’Zion otrzymała angaż do występu na pierwszym planie. Zagra bohaterkę pierwszoplanową – Riley.

W oryginalnej serii Hellraiser Pinhead przedstawiony został jako lider Cenobitów – istot z piekielnego wymiaru, gdzie ból i przyjemność łączą się ze sobą w perwersyjny sposób. Antybohater uderzał wyuzdaną aparycją: czarnym, skórzanym strojem i zwłaszcza gwoździami, równomiernie powbijanymi w jego głowę. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała Riley – ani kim właściwie będzie.

Pinhead kobietą. Reboot Hellraisera dla serwisu Hulu

Spyglass Media szykuje filmowy reboot Hellraisera – nie należy mylić go z serialem, który ma w planach stacja HBO. Serwis “Illuminerdi” ogłosił właśnie, że aktorka Odessa A’Zion (Grand Army, Let’s Scare Julie) dostała angaż do głównej roli w tym filmie. Portal wydaje się o tyle wiarygodny, że niedawno donosił o obsadzeniu Elijah Wooda w nowym Toksycznym mścicielu. Doniesienia okazały się prawdziwe.

“Illuminerdi” podaje, że w reboocie Hellraisera pojawi się kobiecy odpowiednik Pinheada – ikoniczna rola zostanie odwrócona płciowo, przepisana na nowo. Twórcy chcą unowocześnić postać, która w swojej klasycznej formie wystąpiła dotąd w dziesięciu horrorach z serii Hellraiser (1987–2018).

Reżyserem nowego Hellraisera będzie David Bruckner – twórca innych filmów grozy: Rytuału, V/H/S, Southbound. Scenariusz przygotowali Ben Collins i Luke Piotrowski, którzy odpowiadają też za skrypt horroru Brucknera Dom nocny. Obraz prawdopodobnie zostanie pokazany przez serwis streamingowy Hulu.

Oryginalny Wysłannik piekieł był adaptacją noweli Powrót z piekła autorstwa Clive’a Barkera. Pisarz wyreżyserował zresztą film na kanwie własnego skryptu.

Total
1
Reakcji