Willem Dafoe i Christoph Waltz

Willem Dafoe i Christoph Waltz w westernie Waltera Hilla “Dead for a Dollar”

Laureat Oscara Christoph Waltz i czterokrotnie nominowany do tej nagrody Willem Dafoe połączą siły na planie zdjęciowym. Uznani aktorzy otrzymali angaż do filmu Dead for a Dollar, który wyreżyseruje Walter Hill. To historia dwóch twardych rewolwerowców.

Hill i Dafoe współpracowali już w latach osiemdziesiątych – w 1984 roku powstał pamiętny film akcji Ulice w ogniu, gdzie aktor grał obłąkanego lidera gangu motocyklowego. W kultowym dziś dziele pierwsze kroki stawiali Michael Paré i Diane Lane, ale Dafoe skradł im film sprzed nosa, chwalony przez krytyków i widzów.

Willem Dafoe i Christoph Waltz w westernie Waltera Hilla Dead for a Dollar

Dead for a Dollar zapowiadany jest jako thriller utrzymany w konwencji westernu. Christoph Waltz zagra w nim najemnika polującego na zbiegłego kryminalistę. Akcja będzie osadzona w 1897 roku, w Terytorium Nowego Meksyku. Max Borlund (Waltz) poszukuje wyzwolonej żony biznesmena, która została porwana przez dezertera z armii amerykańskiej Elijah Jonesa – jest przetrzymywana dla okupu. Na drodze Maksa pojawia się Joe Cribbens (Willem Dafoe) – hazardzista i jego wielki wróg. Okazuje się, że Rachel tak naprawdę uciekła od małżonka, który jest despotą. Najemnik zastanawia się, czy powinien ocalić kobietę, czy “oddać” ją swojemu zleceniodawcy. Jedno jest pewne: jakiej decyzji nie podejmie, rewolwery pójdą w ruch.

Hill wielokrotnie deklarował, że jest wielkim fanem kina o kowbojach i Dzikim Zachodzie, choć nigdy dotąd nie zrealizował własnego westernu. Christoph Waltz wsławił się rolą Kinga Schultza – doktora i łowcy głów w filmie Django Quentina Tarantino.

Willem Dafoe też miał doświadczenie przy westernach: z Christopherem Walkenem współpracował przy zapomnianych dziś Wrotach niebios (1980), a z Donniem Wahlbergiem – przy filmie Pogromca byków z 2000 roku.

Sprzedażą praw dystrybutorskich do filmu zajmie się Myriad Pictures. Producentami Dead for a Dollar będą Jeremy Wall, Kirk D’Amico i Caroyn Mc Masters, a scenariusz przygotował Matt Harris. Przyszły western jest teraz promowany podczas canneńskich targów filmowych.

Filmografię Waltera Hilla zamyka kryminał Mścicielka z 2016 roku, z Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver w rolach głównych.

Total
1
Reakcji