The Flash Michael Keaton

Pierwsze spojrzenie: Michael Keaton jako Batman w filmie “The Flash”

Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że ruszyły prace nad filmem The Flash Andy’ego Muschiettiego. Teraz w internecie pojawiły się pierwsze, na razie jeszcze nieoficjalne zdjęcia z planu, na których widzimy Michaela Keatona w roli Bruce’a Wayne’a alias Batmana. W przeszłości aktor wystąpił jako ikoniczny superbohater w kultowych filmach Tima Burtona (1989, 1992).

The Flash – Michael Keaton na zdjęciach z planu

Produkowany przez wytwórnię DC film będzie rozgrywał się na kilku płaszczyznach czasowych jednocześnie: Michael Keaton zagra starszą wersję Batmana, a Ben Affleck – młodszą. Głównym bohaterem widowiska jest, oczywiście, Barry Allen, czyli tytułowy Flash – poruszający się z prędkością światła kryminolog z Central City. Rolę przodującą otrzymał Ezra Miller (Musimy porozmawiać o Kevinie, Charlie, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera).

Choć fabuła filmu The Flash jest nieznana, fani spekulują, że Batman w wydaniu Michaela Keatona będzie w tej historii mentorem Barry’ego Allena. Do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia z planu, na których widzimy Keatona i Millera. Pierwszy pojawia się w kadrze w granatowym garniturze i prawdopodobnie właśnie odwiedził sąd. Millera widzimy w tej samej scenerii. Jeśli wierzyć pogłoskom, twórcy kręcili scenę rozprawy sądowej z udziałem Henry’ego Allena (w tej roli Ron Livingston) – niesłusznie skazanego na karę więzienia za morderstwo żony.

The Flash Michael Keaton
The Flash Michael Keaton na planie zdjęciowym / Foto Prime News: Twitter.com, “The Daily Mail”
The Flash Michael Keaton
The Flash Michael Keaton i Ezra Miller na planie zdjęciowym / Foto Prime News: Twitter.com, “The Daily Mail”

Michael Keaton w filmie The Flash. Kiedy premiera?

Zdjęcia do filmu The Flash wystartowały 19 kwietnia w Warner Bros. Studios nieopodal Londynu. Później ekipa przeniosła się do Edynburga, który udaje w sequelu Gotham City, a także do Glasgow.

Michael Keaton wystąpił jako Batman w filmach Tima Burtona z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Początkowo w Hollywood nie szczędzono mu złośliwych komentarzy – zanim ruszyły prace nad pierwszym obrazem, zarzucano Keatonowi, że jako aktor komediowy nie “udźwignie” roli pierwszoplanowej w mrocznym filmie przygodowym. Gwiazdor za swoją kreację otrzymał jednak solidne recenzje, a w 2021 roku Online Film & Television Association (Internetowe Stowarzyszenie Filmów i Telewizji) wpisało jego rolę do OFTA Film Hall of Fame.

Premierę The Flash zaplanowano na 4 listopada 2022 roku. W filmie występują: Ezra Miller, Michael Keaton, Ben Affleck, Kiersey Clemons, Ron Livingston, Sasha Calle (jako Supergirl), Maribel Verdú, Saoirse-Monica Jackson i Rudy Mancuso.

Total
61
Reakcji