The Inspection film

Gwiazdor “Spojrzeń” i “Armii umarłych” Raúl Castillo w dramacie gejowskim od A24

Aktor Raúl Castillo dołączył do obsady filmowego dramatu The Inspection, który powstaje dzięki wytwórni A24. Będzie to historia homoseksualnego mężczyzny, który zabiega o miłość matki i postanawia zaciągnąć się do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Autorem scenariusza jest Elegance Bratton – skrypt zainspirowały wydarzenia z jego życia.

Castillo wystąpił niedawno jako twardy najemnik Mikey Guzman w filmie akcji Zacka Snydera Armia umarłych. Widzowie najbardziej kojarzą go jednak z rolą Richiego Donado w serialu HBO Spojrzenia (2014–2016) oraz późniejszym filmie fabularnym o tym samym tytule.

The Inspection – Raúl Castillo w filmie o homoseksualnym żołnierzu Marines

Dramat The Inspection znajduje się obecnie w fazie produkcji. Nie wiadomo, jaką postać zagra w nim Raúl Castillo. Innym aktorem, który otrzymał niedawno angaż do filmu, jest Bokeem Woodbine (Pogromcy duchów. Dziedzictwo, Fargo). Na początku miesiąca do obsady dołączyli Jeremy Pope (Pewnej nocy w Miami…) i Gabrielle Union (Narodziny narodu).

Pope wystąpi w The Inspection jako główny bohater – młody, czarnoskóry gej, który desperacko zabiega o miłość nietolerancyjnej matki. Mężczyzna zaciąga się do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i zostaje żołnierzem Marines. W roli matki zobaczymy Union.

Jeremy Pope grał postacie homoseksualne w horrorze The Ranger (2018) oraz serialu Ryana Murphy’ego Hollywood (2020), powstałym dla Netfliksa. Sam też deklaruje, że jest gejem. Raúl Castillo grał homoseksualistę w Spojrzeniach – w serialu był ekranowym ukochanym Russella Toveya. Na Instagramie Castillo podzielił się informacją o swoim nowym aktorskim wyzwaniu, pisząc:

— Jestem podekscytowany, że mogę podzielić się z wami tą wiadomością. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, że będę pracował w tak wyśmienitym towarzystwie. Elegance Bratton, cieszę się, że świat usłyszy Twoją historię. Jestem szalenie dumny, że połączymy siły z wytwórnią A24, która nie przestaje zaskakiwać.

Post aktora skomentował między innymi Dave Bautista, z którym Castillo wystąpił w Armii umarłych. Bautista od lat wspiera społeczność LGBTQ, a w 2014 roku wziął udział w przedsięwzięciu NO H8 Campaign, którego celem była promocja równości małżeńskiej, seksualnej i płciowej w USA.

The Inspection – Raúl Castillo w filmie A24 o życiu Elegance’a Brattona

Scenariusz The Inspection napisał Elegance Bratton – fotograf i niezależny filmowiec, który prawdopodobnie będzie też reżyserem projektu. Historia młodego mężczyzny wyrzuconego z domu za homoseksualną orientację i walczącego w armii amerykańskiej jest jego własną, osobistą opowieścią. Filmową autobiografię finansują wytwórnie A24 i Gamechanger. Pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie tego lata.

Producentami The Inspection są Effie T. Brown i Chester Algernal Gordon, a studio A24 zajmie się sprzedażą filmu na rynku międzynarodowym. Bratton, jako reżyser, ma na swoim koncie dokument Pier Kids, który ogniskuje się wokół czarnoskórych, bezdomnych młodych ludzi żyjących w Nowym Jorku. Większość z nich to osoby LGBT+. Mężczyzna sam zmagał się z bezdomnością po tym, jak wyrzekła się go własna matka.

Effie T. Brown powiedziała:

— Elegance wniesie w The Inspection autentyczność, świeżą perspektywę i swoje serce. To będzie poruszają historia autobiograficzna i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zwerbować utalentowanych aktorów. Od dawna podziwiałam pracę naszych partnerów (A24 i Gamechanger Films – przyp.). Mogę obiecać, że w naszych rękach powstanie dzieło inkluzywne, stawiające na różnorodność i chwytające za serce.

Total
76
Reakcji