Matrix 4

Laurence Fishburne ucina plotki: aktor nie wystąpi w filmie “Matrix 4”

Jeszcze w tym roku ukaże się wyczekiwany film “Matrix 4”. Wiadomo, że jako Neo i Trinity powrócą w nim Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Od dłuższego czasu fani serii zastanawiali się, czy są szanse, że w superprodukcji pojawi się też ikoniczny Morfeusz, czyli Laurence Fishburne. Aktor nie ma dla miłośników “Matriksa” dobrych wieści.

Fishburne oficjalnie potwierdził to, czego obawiali się zwolennicy kina science-fiction: Morfeusz nie będzie jednym z bohaterów “Matriksa 4”. Zamiast niego w obsadzie goszczą nowi aktorzy – m.in. Christina Ricci i Neil Patrick Harris.

Matrix 4 – Laurence Fishburne nie zagra w sequelu

Fabularnie “Matrix 4” wciąż stoi pod wielkim znakiem zapytania. Nie wiele wiadomo na temat scenariusza, nikt nie zdradził, jaka historia zostanie przedstawiona w sequelu. Znane są za to nazwiska aktorów i fanów cieszy powrót Reevesa oraz Moss (co ciekawe jedna z ich postaci zginęła w “Matriksie 3”).

Jako agent Smith nie wystąpi w “czwórce” Hugo Weaving, a teraz okazało się, że z fabuły wycięto innego kultowego bohatera. Mowa o Morfeuszu Laurence’a Fishburne’a.

Powody takiego stanu rzeczy są tajemnicą. W rozmowie z youtuberem i laureatem nagrody Emmy Jakiem Hamiltonem Fishburne został zapytany, czy fani zobaczą go w kontynuacji. Powiedział jedynie, że nie jest związany z produkcją, a wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się, jaki jest tego powód, powinni “zapytać o to reżyserkę Lanę Wachowski”.

Matrix 4 – obsada, premiera

Odpowiedź Laurence’a Fishburne’a jest nieprecyzyjna i wymijająca, co na pewno nie ucieszy miłośników fantastycznonaukowej serii. Co ciekawe w 2017 roku w Hollywood krążyły plotki o prequelu “Matriksa”, którego głównym bohaterem miał być właśnie Morfeusz. Jednocześnie w 2020 r. serwis “Screen Rant” ujawnił, że dyrektorzy castingu w ogóle nie zaprosili Fishburne’a do współpracy przy “czwórce”.

Premiera filmu “Matrix 4” została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. Kontynuację reżyseruje i produkuje Lana Wachowski, a za scenariusz odpowiadają David Mitchell i Aleksandar Hemon. W filmie powracają: Keanu Reeves (jako Neo), Carrie-Anne Moss (Trinity), Jada Pinkett-Smith (Niobe), Daniel Bernhardt (agent Johnson) i pochodzący z Francji Lambert Wilson (Merowing). Pojawiły się też plotki, że gwiazdor kina akcji Matt McColm może zagościć na ekranie jako agent Thompson (tę rolę grał już w filmie “Matrix Reaktywacja” osiemnaście lat temu).

Nowymi “nabytkami” pośród aktorów będą Christina Ricci (“Rodzina Addamsów”), Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman”), Jessica Henwick (“Gra o tron”), Neil Patrick Harris (“Jak poznałem waszą matkę”), Priyanka Chopra (“Baywatch. Słoneczny patrol”), Jonathan Groff (“Mindhunter”), Max Riemelt (“Sens8”, “Siła przyciągania”) i Andrew Caldwell (“Dom strachów”).

Choć w pracach nad “Matriksem 4” bierze udział Lana Wachowski, jej siostra Lilly nie będzie związana z produkcją (kolidowałoby to z innym zobowiązaniem, przy serialu “Work in Progress”).

Total
1
Reakcji