Ewan McGregor

Ewan McGregor w dramacie “Everest” o legendarnym himalaiście

Ewan McGregor otrzymał angaż do filmu “Everest”, który będzie dramatem biograficznym o słynnym himalaiście George’u Mallorym. Znany z niedawnego serialu “Halston” gwiazdor spotka na planie Douga Limana, reżysera filmu. Premierę zapowiedziano wstępnie na 2023 rok.

“Everest” połączy w sobie dramat z akcją i elementami dreszczowca. Scenariusz przygotuje Sheldon Turner, nominowany do Oscara za skrypt do tragikomedii “W chmurach”. W jego dorobku znajdują się też filmy “Wykiwać klawisza” oraz “Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek”.

Ewan McGregor w filmie Everest. Reżyseruje Doug Liman

Zdjęcia do filmu “Everest” wystartują za pół roku, 22 stycznia 2022. Materiały będą kręcone w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Zanim sprzedane zostaną prawa do dystrybucji na arenie międzynarodowej, tytuł będzie promowany na nadchodzących canneńskich targach filmowych. Fabuła oparta będzie na kanwie książki “Paths of Glory” Jeffreya Archera (w Polsce znanej jako “Ścieżki chwały”).

Rzecz dzieje się w 1921 roku i skupia się na postaci autentycznej – George’u Mallorym, brytyjskim mistrzu himalaizmu, który będzie uczestniczył w wyprawie na Mount Everest. Mężczyzna zginął podczas swojej ostatniej eskapady. Do dziś nie udało się ustalić, czy faktycznie dotarł wtedy na sam szczyt góry, a jego życie skończyło się tragicznie.

Rywala Mallory’ego, Australijczyka George’a Fincha, zagra Sam Heughan (“Outlander”, “Bloodshot”). Zarówno on, jak i McGregor z pochodzenia są Szkotami. Astronoma i geografa Arthura Roberta Hinksa odegra Mark Strong (“Kingsman: Złoty Krąg”, “Sherlock Holmes”).

Ewan McGregor
Ewan McGregor w filmie Everest – premiera w 2023 roku / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Ewan McGregor – nowy film: Everest. Premiera w 2023 roku

Producentami filmu będą Doug Liman i Jennifer Klein. Liman sam jest fanem wspinaczek górskich i od dawna marzył o realizacji projektu o podobnej tematyce. W przeszłości o prawa do filmu o życiu Mallory’ego ubiegał się Sony, a o rolę główną walczyli hollywoodzcy gwiazdorzy z “najwyższej półki”. W 2015 roku film o wspinaczce na najwyższy szczyt świata nakręcił Baltasar Kormákur – w roli przodującej pojawił się Jake Gyllenhaal.

Produkcją filmu “Everest” zajmie się studio HanWay Films, którego rzeczniczka Gabrielle Stewart powiedziała:

— Liman i McGregor są zapalonymi podróżnikami. Uwielbiają przygody – na planie i w życiu osobistym. W ich wspólnym przedsięwzięciu padnie pytanie, na które nie udało się znaleźć odpowiedzi: czy Mallory jako pierwszy zdobył szczyt Mount Everest?

Filmografię Ewana McGregora zamykają serial Netfliksa “Halston” oraz kryminał “The Birthday Cake”. Doug Liman wyreżyserował ostatnio film fantasy “Ruchomy chaos” z Tomem Hollandem (dostępny do obejrzenia w serwisie Player).

Total
1
Reakcji