Elijah Wood

Elijah Wood chce nakręcić nowy “Koszmar z ulicy Wiązów” i “Dzieci kukurydzy”

Elijah Wood od wielu lat jest nie tylko aktorem, ale też producentem filmowym. Jego wytwórnia SpectreVision zrealizowała między innymi takie filmy, jak Mandy, Oślizgły dusiciel czy O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu. Wood chętnie obraca się po horrorowej orbicie i niedawno zasugerował, że chciałby nakręcić nowy film o Freddym Kruegerze.

Elijah Wood chce odświeżyć serie Koszmar z ulicy Wiązów i Dzieci kukurydzy

W rozmowie z serwisem ComicBook.com Elijah Wood powiedział:

— Prowadziliśmy wiele rozmów na temat Koszmaru z ulicy Wiązów oraz tego, jak wspaniale byłoby pobawić się tym uniwersum i koncepcją. Jak wspaniale byłoby znów zobaczyć Freddy’ego na ekranie. Jesteśmy zafascynowani jego światem. Koszmary, rzecz jasna, nie są małymi, niezależnymi horrorami, które można przerobić na wysokobudżetowy remake. Ekscytujemy się też Dziećmi kukurydzy – wiem, że wkrótce ma wyjść ich nowa odsłona. To byłoby niesamowite: cofnąć się do ich początku, czerpać z oryginalnej powieści (Stephena Kinga – przyp.). Chcielibyśmy rozwinąć tę historię w interesujący sposób.

Wood mówi, oczywiście, jedynie o swoich wstępnych planach. Obecnie nie odbył prawdopodobnie żadnych konkretnych kroków, dzięki którym miałby otrzymać pozwolenie na realizację któregoś z remake’ów. Seria Koszmar z ulicy Wiązów – na którą składa się łącznie dziewięć filmów – należy do studia Warner Bros. oraz rodziny Wesa Cravena (The Craven Estate). Cykl Dzieci kukurydzy (jedenaście odsłon) znajduje się w posiadaniu Dimensionu.

Elijah Wood fantazjuje. Nowy Koszmar z ulicy Wiązów i remake Dzieci kukurydzy?

Choć nie wiemy, czy Wood faktycznie zdobędzie prawa do któregoś z tytułów, fanów grozy na pewno ucieszyłaby taka wiadomość. Reboot Koszmaru z Ulicy Wiązów z 2010 roku został kiepsko oceniony tak przez krytyków, jak i widzów, a ostatni film o Dzieciach kukurydzy – Children of the Corn: Runaway – uchodzi za jeden z najsłabszych w serii.

Studio Elijah Wooda SpectreVision powstało w 2010 roku i od tego czasu maczało palce przy blisko piętnastu produkcjach (m.in. O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu, Mandy, Szkolna zaraza, Kolor z przestworzy czy Daniel Isn’t Real). Większość realizowanych przez wytwórnię projektów to horrory, a zagrali w nich chociażby Nicolas Cage, Rainn Wilson, Andrea Riseborough i Trevante Rhodes.

Elijah Wood wystąpił w takich filmach grozy, jak Oni Roberta Rodrigueza, Chodź do tatusia i Maniak. Za główną rolę w tym ostatnim obrazie był nominowany do nagrody Fangoria Chainsaw. Niedawno Wood otrzymał angaż do nowej wersji Toksycznego mściciela.

Total
28
Reakcji