Żużel film

Tomasz Ziętek w zwiastunie filmu sportowego “Żużel”. Premiera już za miesiąc

Kino Świat promuje film sportowy “Żużel”, z Tomaszem Ziętkiem w roli mistrza motocyklowego, w którego ekscytujące życie wkracza niespodziewana miłość. W sieci właśnie zadebiutował oficjalny zwiastun polskiej produkcji reżyserowanej przez Dorotę Kędzierzawską. Premierę filmu zaplanowano na 16 lipca 2021 roku.

“Żużel” reklamowany jest sloganem: “Jeśli chcesz jeździć – walcz!” Twórcy zapowiadają, że nakręcili pierwszy od blisko siedemdziesięciu lat polski film o tematyce tego właśnie sportu. Czy podejście do tematu okaże się udane – widzowie będą mogli to ocenić za okrągły miesiąc.

Żużel – zwiastun filmu

Jak zauważa Dorota Kędzierzawska, “Żużel” to film traktujący o świecie pełnym adrenaliny, niebezpieczeństw i widma śmierci lub trwałego urazu cielesnego. Według reżyserki bohaterowie filmu – i sami sportowcy uprawiający żużel – żyją w “innym świecie, tempie i rzeczywistości”.

Na oficjalnej stronie dystrybutora – Kino Świat – można znaleźć opis fabuły:

— Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

“Żużel” to kolejny polski film sportowy w ostatnich latach. Niedawne tytuły, jak “Fighter”, “Underdog” czy “Mistrz”, sugerują, że w kraju rośnie zapotrzebowanie na produkcje o sportowej rywalizacji.

Żużel – Tomasz Ziętek jako mistrz sportowy. Nadchodząca premiera

W filmie, poza Ziętkiem (“Kamienie na szaniec”), Kościukiewiczem (“Twarz”, “Matka Teresa od kotów”) i Porębską (“Na dobre i na złe”), grają też: Paweł Wilczak (“Pan T.”), Karolina Gruszka (“Maria Skłodowska-Curie”), Karolina Gołębiowska (“Rojst”), Żaneta Łabudzka (“Druga szansa”, “Lekarze”) i Jacek Hugo-Bader (“Jak to się robi”). W obsadzie znaleźli się też autentyczni żużlowcy, między innymi Tadeusz Kostro i Marcel Szymko.

O “Żużlu” portale filmowe wspominały już w 2014 roku, ale zdjęcia ruszyły dopiero trzy lata później. Niektóre materiały kręcono na stadionie w Tarnowie, a inne w Częstochowie. Premierę planowano na 2020 rok, co uniemożliwiła jednak pandemia. W grudniu, ku zaskoczeniu zainteresowanych, film zdobył nominację do Złotych Lwów, gdzie brał udział w konkursie głównym i walczył o prestiżową statuetkę.

Premiera filmu “Żużel” odbędzie się 16 lipca 2021 roku.

Źródło: Kino Świat

Total
161
Reakcji