The House Netflix

Helena Bonham-Carter w animacji Netfliksa “The House”

Helena Bonham-Carter dołączyła do obsady nadchodzącej animacji poklatkowej “The House”, która powstaje dla serwisu Netflix. Będzie to mroczna opowieść z elementami czarnej komedii, o surrealistycznym stylu. Inne role głosowe otrzymali między innymi Mia Goth, Matthew Goode oraz Miranda Richardson.

The House – animacja serwisu Netflix. W roli głosowej Helena Bonham-Carter

Informacje o obsadzie ujawniono podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Annecy. Reżyserami “The House” będą uznani twórcy animacji poklatkowej: Emma de Swaef, Marc Roels, Niki Lindroth von Bahr i Paloma Baeza, a za produkcję odpowiada Nexus Studios. W filmie o charakterze antologii poznamy historię pewnego domu i trzech bohaterów, którzy w nim zamieszkują. Całość realizowana jest w duchu surrealizmu.

Jak tłumaczy producentka Charlotte Bavasso, wszystkie postaci “The House” próbują na różne sposoby poznać sens świata i znaleźć na nim swoje własne miejsce. Próbują, nie zawsze z pozytywnym skutkiem, rozgryźć, kim właściwie są. Bavasso dodaje: “Nie moglibyśmy marzyć o lepszej obsadzie. Jej członkowie pokochali egzystencjalny komizm scenariusza, a reżyserzy wykażą się unikatowym i uszczypliwym poczuciem humoru.”

W obsadzie filmu, zapowiadanego przez twórców na “spektakularne dzieło”, poza Bonham-Carter zobaczymy wielu innych nagradzanych aktorów. Tak oto w rozdziale pierwszym – lub pierwszej odsłonie “The House” – występują Mia Goth (“Suspiria”), Matthew Goode (“Oświadczyny po irlandzku”), Claudie Blakley (“Duma i uprzedzenie”), Miranda Richardson (“Jeździec bez głowy”), Mark Heap, Josh McGuire i Stephanie Cole.

W rozdziale drugim głosu użyczyli Dizzee Rascal, Jarvis Cocker, Yvonne Lombard i Sven Wollter. W “trójce” usłyszymy Helenę Bonham-Carter jako ekscentryczną lokatorkę Jen, Paula Kaye’a jako jej przyjaciela Cosmosa, a także Willa Sharpe’a i Susan Wokomę.

Netflix podzielił się też oficjalną grafiką koncepcyjną, przedstawiającą tytułowy dom.

The House Netflix
The House Netflix – Helena Bonham-Carter w nowej animacji / Foto Prime News: Netflix, “Deadline Hollywood”

Data premiery “The House” pozostaje nieznana.

Total
1
Reakcji