Love Child

Colin Farrell i Rachel Weisz razem w czarnej komedii Todda Solondza “Love Child”

Colin Farrell i Rachel Weisz ponownie spotkają się na planie filmowym. Aktorski duet, który sześć lat temu brylował w art-house’owym dramacie Lobster Jorgosa Lantimosa, połączy siły w tragikomedii Love Child, szykowanej przez Todda Solondza. Będzie to opowieść jedenastolatka, który cierpi na kompleks Edypa i chce pozbyć się ojca.

Solondz wyreżyseruje film na podstawie własnego scenariusza, a producentami będą Christina Vachon oraz David Hinojosa. Projekt zrealizowany zostanie dzięki wytwórniom Killers Films i 2AM.

Love Child – Colin Farrell i Rachel Weisz w zaskakującej czarnej komedii

Film Love Child zapowiadany jest jako czarna komedia z mocno uwypuklonym wątkiem edypalnym. Jedenastolatek postanawia pozbyć się swojego szorstkiego ojca i w ten sposób mieć matkę tylko dla siebie. W domku dla gości, na terenie jego domu, zamieszkuje przystojny nieznajomy. Chłopiec chce, by mężczyzna uwiódł jego mamę – w ten sposób zostanie przyszywanym tatą. Nie wszystko idzie tak, jak uroił to sobie młody bohater.

CAA Media, WME i Cinetic Media sfinansują film, a Madriver International zajmie się jego sprzedażą na rynku międzynarodowym. Love Child będzie też promowany podczas canneńskich targów filmowych. W oświadczeniu prasowym Todd Solondz zdradził, że jego czarna komedia będzie toczyć się w Teksasie i dodał:

— To mój pierwszy projekt z akcją osadzoną w tym stanie. Film będzie zabawny i seksowny. Kształtują go hollywoodzkie dzieła, dzięki którym poczułem w sobie chęć uprawiania reżyserii. Od zawsze uwielbiałem Rachel i Colina jako aktorów. Czuję się zaszczycony, że będziemy razem pracować.

Love Child – nowy film Todda Solondza z Colinem Farrellem

Solondz obiecuje, że film powstaje z pasji i będzie “zupełnie nieprzewidywalny”. 61-latek pracuje w branży kinematograficznej nieprzerwanie od lat osiemdziesiątych i wsławił się takimi tytułami, jak Happiness, Witaj w domku dla lalek, Palindromy, Czarny koń czy Jamnik. Za scenariusz do pierwszego z wymienionych nominowano go do Złotego Globu. W 1998 roku projekt wywalczył też Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na festiwalu w Cannes. Solondz był czterokrotnie nominowany do statuetki Independent Spirit. Jego filmy ogniskują się wokół amerykańskich przedmieść i klasy średniej, a rzeczywiste problemy społeczne ukazują w krzywym zwierciadle.

Nie wiadomo, czy Colin Farrell zagra w Love Child przystojnego nieznajomego czy ojca, którego chce wyeliminować jedenastoletni chłopiec. W roli matki na pewno zobaczymy Rachel Weisz.

Filmografię Farrella zamyka film science-fiction Voyagers Neila Burgera, a wkrótce aktor zagra w nowym Batmanie u boku Roberta Pattinsona. Weisz widzieliśmy ostatnio w oscarowej produkcji Faworyta.

Total
243
Reakcji