Krzyk 5

Postępy przy nowym “Krzyku”: trwają prace montażowe, powstała ścieżka dźwiękowa

W Los Angeles trwają prace nad filmem Krzyk 5, który – zgodnie z zapowiedziami Courteney Cox – może równie dobrze nosić prostszy tytuł, Krzyk – bez numeracji. Kontynuacja kultowych horrorów Wesa Cravena ma ukazać się już w styczniu 2022 roku, nic więc dziwnego, że zainteresowanie fanów rośnie.

Reżyserzy filmu Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett podsycają tę ciekawość w mediach społecznościowych. Na instagramowych profilach obu można znaleźć informacje o postępie w pracach montażowych oraz przy ścieżce dźwiękowej.

Krzyk 5 – nowy film z serii w postprodukcji. Ścieżka dźwiękowa już gotowa

Nowy Krzyk znajduje się na etapie postprodukcji. Każdy film po tym, jak zostanie nakręcony, trafia na wiele tygodni do pracowni montażysty. Niektóre sceny zostają odrzucone, inne przeedytowane, montażyści dokonują zmian na życzenie reżysera lub wytwórni. Po zakończeniu tego cyklu proces zostaje zamknięty, a film – “zabezpieczony” (w krajach anglojęzycznych funkcjonuje termin “picture lock”).

Na Instagramie Tylera Gilletta pojawił się krótki, ale wymowny post. Czytamy w nim: “Film został «zabezpieczony». Obiecuję, że będzie wart czekania. #Scream”

Krzyk 5
Krzyk 5 – nowy film w postprodukcji / Foto Prime News: instagram.com/tylergillett

Matt Bettinelli-Olpin zdradził dodatkowo, że zakończone zostały prace nad ścieżką dźwiękową nowego Krzyku – prace sfinalizowano na terenie kompleksu 20th Century Fox Film Studios, dokładniej w The Newman Scoring Stage (studio dźwiękowe). Reżyser dodaje w swoim wpisie: “Dziękuję wielce wszystkim niesamowitym artystom, którzy niestrudzenie pracowali przy naszym filmie”.

Krzyk 5
Krzyk 5 – nowy film w postprodukcji. Ścieżka dźwiękowa już gotowa / Foto Prime News: instagram.com/mattbettinelliolpin

Krzyk 5 – nowy Scream w przygotowaniu. Kiedy premiera?

Soundtrack nowego Krzyku przygotował Brian  Tyler – kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, znany też jako Madsonik. Wcześniej tworzył on ścieżki dźwiękowe do Rambo: Ostatniej krwi, Szybkich i wściekłych 8 czy Zabawy w pochowanego. Ostatni tytuł wyreżyserował zresztą duet Gillett i Bettinelli-Olpin.

W nowej odsłonie kultowej serii występują Courteney Cox, Neve Campbell, David Arquette, Marley Shelton, Roger L. Jackson, Jenna Ortega, Dylan Minnette, Kyle Gallner i Melissa Barrera. Zagadką pozostaje wciąż oficjalny tytuł filmu w Polsce. W Stanach Zjednoczonych horror funkcjonuje pod skrótową nazwą Scream (Krzyk) – bez “piątki”. Cox odniosła się niedawno do tej kwestii w programie The Drew Barrymore Show:

— Tak, to będzie piąty film… ale nie do końca Krzyk 5. Tytuł to Krzyk, po prostu. Nie jest on rebootem, ani remakiem – to nowa gałąź, nowy start serii. Myślę, że wyszło nam fantastyczne kino.

Premierę nowego Krzyku w USA zaplanowano na 14 stycznia 2022 roku. Dzień wcześniej ukaże się on w Niemczech i Rosji. Polska data premiery nie jest obecnie znana.

Total
1
Reakcji