Mała Syrenka aktorska

Pierwsze, plażowe zdjęcia z aktorskiej wersji “Małej Syrenki”

Do sieci trafiły właśnie pierwsze – na razie jeszcze niewyraźne – zdjęcia z planu “Małej Syrenki”. Aktorska adaptacja kultowej animacji Disneya to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W “The Little Mermaid” tytułowa syrena nawiązuje umowę z morską wiedźmą: w zamian za swój głos otrzyma ludzkie nogi i będzie mógł pokochać ją piękny książę. Główną bohaterkę gra 21-letnia Halle Bailey.

Na zdjęciach, które wyciekły do internetu, widzimy nie tylko Bailey, ale też Jonah Hauera-Kinga – odtwórcę roli księcia Erica. Daty premiery odświeżonej wersji disnejowskiego klasyku wciąż nie podano.

Mała Syrenka – aktorska wersja. Zdjęcia z planu

Para aktorów najprawdopodobniej pracuje nad sceną, w której syrena ratuje Eryka z wraku okrętu. Bailey ma na sobie kostium sugerujący, że w przyszłości jej strój przejdzie komputerową “transformację”.

Mała Syrenka aktorska
“Mała Syrenka” – aktorska wersja. Zdjęcia z planu / Foto Prime News: Twitter, Film Update Media, MovieWeb.com
Mała Syrenka aktorska
“Mała Syrenka” – aktorska wersja. Zdjęcia z planu / Foto Prime News: Twitter, Film Update Media, MovieWeb.com
Mała Syrenka aktorska
“Mała Syrenka” – aktorska wersja. Zdjęcia z planu / Foto Prime News: Twitter, Film Update Media, MovieWeb.com

Po sukcesie nowych wersji “Króla Lwa” i “Aladyna” Disney podjął decyzję o aktorskiej adaptacji “Małej Syrenki”. Studio od początku przyznawało, że to właśnie historia Arielki, kraba Sebastiana i morskiej wiedźmy Urszuli jest dla niego priorytetem – nie są jednak wykluczone rebooty innych popularnych animacji sprzed lat.

Halle Bailey pozostaje najbardziej znana ze swojej roli w sitcomie ABC Family “Grown-ish”. Obsadzenie właśnie tej kandydatki – czarnoskórej aktorki – w filmie o przygodach uroczej syreny wywołało w internecie falę kontrowersji. W oryginale Arielka była białą dziewczyną. Jednak decyzję dyrektorów castingu pochwaliły między innymi Brandy i Anika Noni Rose. Pierwsza z nich grała pierwszego w historii czarnoskórego Kopciuszka (w filmie telewizyjnym z 1997 roku). Druga zagrała w pierwszym filmie Disneya z czarną księżniczką w roli głównej (“Księżniczka i żaba”).

Czarna Mała Syrenka zmierza na ekran. Reżyseruje Rob Marshall

Kogo jeszcze zobaczymy lub usłyszymy w nadchodzącej “The Little Mermaid”? Melissa McCarthy pojawi się w filmie jako Urszula – zła wiedźma, która chce zapanować nad Atlantyką. Javier Bardem zagra Trytona – króla i nadopiekuńczego ojca Arielki. Daveed Diggs będzie dowcipnym krabem Sebastianem, a Jacob Tremblay – tropikalną rybą Florkiem. Awkwafina udzieli głosu mewie o imieniu Blagier.

Zdjęcia do filmu powstają na terenie Włoch – na razie wygląda na to, że syrenia forma Arielki zostanie opracowana w postprodukcji, a nie na przykład za pomocą praktycznych efektów specjalnych. Nie wiadomo, do kiedy potrwa okres zdjęciowy i wciąż nie podano żadnej, nawet przybliżonej daty premiery.

Reboot “Małej Syrenki” reżyseruje Rob Marshall (“Chicago”, “Tajemnice lasu”) na podstawie scenariusza, za który odpowiadają Jane Goldman i David Magee. Produkują Marshall, John DeLuca, Marc Platt i Lin-Manuel Miranda.

Total
210
Reakcji