The LaLaurie Mansion film

Twórcy serii “Piła” i “Obecność” nakręcą horror o sadystce z Luizjany

Twórcy dwóch hitowych serii – Piły i Obecności – połączą siły, by nakręcić kolejny mocny horror. Projekt The LaLaurie Mansion opowie o bogatej mieszkance Luizjany, która z upodobaniem torturowała swoich niewolników na początku XIX wieku. Ponoć ma powstać nowa horrorowa seria, a film doczeka się kilku kontynuacji.

Chad i Carey Hayesowie napisali scenariusz filmu, a za jego reżyserię będzie odpowiedzialny Darren Lynn Bousman. Jego ostatni projekt, Spirala: Nowy rozdział serii Piła, debiutuje na ekranach polskich kin 18 czerwca.

The LaLaurie Mansion – nowy film Darrena Lynna Bousmana

Realizacją The LaLaurie Mansion zajmie się studio Faster Horse Pictures. Bracia Hayes przygotowali scenariusz horroru podczas swojego pobytu w posiadłości tytułowej bohaterki. Delphine LaLaurie była seryjną morderczynią ze stanu Luizjana. Mieszkała w wystawnym domu w Nowym Orleanie, gdzie pracowali dla niej czarnoskórzy służący. Niewolnicy byli przetrzymywani w piwnicach, gdzie sadystka poddawała ich serii brutalnych tortur.

Ciała odkryto wkrótce po wybuchu pożaru. LaLaurie uciekła z rodziną do Francji i nigdy nie została postawiona przed sądem. W posiadłości – znanej jako “dom strachów” – zostaną nakręcone fragmenty filmu. Co ciekawe wstęp do rezydencji jest niemożliwy od 1932 roku. Pierwsza odsłona serii The LaLaurie Mansion będzie działa się współcześnie. Zdjęcia do filmu ruszą w ostatnim kwartale trwającego roku.

Ekipę twórców dobrano nieprzypadkowo. Darren Lynn Bousman – który w przeszłości nakręcił cztery części cyklu Piła – niedawno powrócił z nową odsłoną, Spiralą. Film został przebojem amerykańskiego box-office’u, gdzie zadebiutował na pierwszym miejscu, a pozycję tę utrzymał też w tydzień po premierze. Hayesowie napisali scenariusze dwóch pierwszych horrorów z serii Obecność. “Trójka” właśnie zagościła w polskich kinach.

Czytaj też: Obecność 3: Na rozkaz diabła – recenzja. Nie ten film, który nam obiecano

The LaLaurie Mansion – horror o zabójczyni Delphine LaLaurie

W przeszłości postać Delphinie LaLaurie grała Kathy Bates w serialu American Horror Story: Sabat. Dom niesławnej zabójczyni miał wielu właścicieli – jeśli wierzyć pogłoskom, jednym z nich był Nicolas Cage. Obecnie posesja należy do Michaela Whalena, związanego z Faster Horse Pictures. Seria The LaLaurie Mansion ma liczyć przynajmniej kilka osobnych filmów. Skupią się one na wydarzeniach współczesnych, ogniskujących się wokół “domu strachów”, oraz na losach samej właścicielki.

Darren Lynn Bousman spędził w domu trzy dni, zbierając inspiracje do pracy. Uznał, że panuje w nim “złowroga” energia, która całkowicie go “pochłonęła”. Bracia Hayes już teraz chwalą sobie przyszłą współpracę, a Bousmana nazywają “rzemieślnikiem”, który wie, jak umiejętnie rozwinąć serię filmową.

Producentami pierwszej odsłony The LaLaurie Mansion będą Cindy Bond, Doug McKay, Whalen i bracia Hayes. Luizjański historyk Andrew Ward będzie pełnił funkcję konsultanta na planie zdjęciowym.

Total
1
Reakcji