Władca Pierścieni anime

New Line Cinema szykuje film anime o Śródziemiu i “Władcy Pierścieni”

Studio New Line Cinema nawiązało współpracę z wytwórnią Warner Animation – celem jest opracowanie pełnometrażowego filmu anime o Śródziemiu. Nowy projekt z uniwersum “Władcy Pierścieni” ma już oficjalny tytuł: “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim”. Trwają sesje castingowe.

Na chwilę obecną Peter Jackson i Fran Walsh nie są powiązani z filmem, choć mogą zostać jeszcze zaproszeni przez New Line. Philippa Boyes, która napisała scenariusze do trylogii “Władcy Pierścieni” (2001-2003), a potem też do trzech filmów z serii “Hobbit” (2012-2014), będzie pełniła funkcję konsultantki.

Władca Pierścieni w wersji anime? Nowy film – The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

New Line chce przygotować film możliwie jak najprędzej – rozpoczęły się już prace z animacją, za które odpowiada studio Sola Entertainment. Poszukiwani są kandydaci do ról głosowych, a na ogólnoświatowego dystrybutora wybrano Warner Bros. Pictures.

Film “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” będzie toczyć się w czasach, gdy rządy sprawował król Rohanu Helm Żelaznoręki. Akcja ma ogniskować się wokół oblężenia twierdzy Hornburg – później nadano jej nową nazwę, Helmowy Jarm. New Line zapowiada “The War of the Rohirrim” jako “kompana” poprzednich filmów z serii.

Projekt wyreżyseruje Kenji Kamiyama – twórca takich filmów i seriali anime, jak “Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”, “Higashi no Eden”, “Ultraman” czy “Hirune Hime: Shiranai Watashi no Monogatari”. New Line pokazał już pierwszy logotyp tytułu.

Władca Pierścieni anime
“Władca Pierścieni” – wersja anime. Logotyp tytułu / Foto Prime News: New Line Cinema.

Pierwszy “Władca Pierścieni” – z podtytułem “Drużyna Pierścienia” – świętuje w tym roku dwudzieste “urodziny”. Premiera oscarowej produkcji odbyła się w grudniu 2001 roku.

Równolegle z wytwórnią New Line prace nad swoim serialem osadzonym w świecie Śródziemia kontynuuje Amazon. Jego adaptacja “Władcy Pierścieni” ma ukazać się jeszcze w tym roku na platformie streamingowej Prime Video.

Czytaj także
Total
0
Reakcji